88 بیمار جدیدی کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند

گروه استان‌ها – واکسیناسیون کرونا در استان کرمان با روند خوبی ادامه دارد و تعداد بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌های کرونا در استان کاهش چشمگیری داشته است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، واکسیناسیون کرونا در استان کرمان با روند خوبی ادامه دارد و تعداد بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌های […]

گروه استان‌ها – واکسیناسیون کرونا در استان کرمان با روند خوبی ادامه دارد و تعداد بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌های کرونا در استان کاهش چشمگیری داشته است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، واکسیناسیون کرونا در استان کرمان با روند خوبی ادامه دارد و تعداد بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌های کرونا در استان کاهش چشمگیری داشته است به طوری طبق آخرین آمار اعلام شده در حال حاضر 497 بیمار قطعی کرونا در استان کرمان بستری است که از این تعداد 88 نفر از آنها در شبانه روز گذشته راهی بیمارستان‌ها شده‌اند.

از سوی دیگر شمار فوتی‌های کرونا نیز در استان چند روزی است که تک رقمی شده و آمار فوتی‌های کرونا در استان از بیش از 30 نفر در روزهای سیاه کرونایی استان کرمان به شش نفر در روز گذشته رسیده است؛ هر چند فوت حتی یک نفر هم زیاد است.

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین روند واکسیناسیون کرونا در استان کرمان اظهار داشت: محدودیت خاصی برای تزریق واکسن کرونا در استان نداریم.

وی با بیان اینکه بهترین واکسن، در دسترس‌ترین واکسن است و درخواست ما این است که هم استانی‌ها این فرصت را از دست نداده و منتظر نوع خاصی از ویروس نمانند گفت: امیدواریم تا یک ماه آینده 70 درصد جمعیت استان کرمان  واکسینه شوند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به در واکسیناسیون دو مسئله ایمنی فردی و مسئولیت اجتماعی مطرح است ادامه داد: ممکن است عده‌ای به تزریق واکسن اعتقادی نداشته باشند و یا به هر دلیلی نخواهند واکسن بزنند، اما به دلیل حضور در جامعه و ارتباط با افراد مختلف باید به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با واکسیناسیون حداکثری زنجیره انتقال بیماری در استان هر چه سریعتر قطع شود گفت: کسانی که تاکنون مراجعه نکردند در اولین فرصت برای واکسیناسیون اقدام کنند تا پوشش واکسیناسیون در استان هر چه سریع‌تر به حداکثر برسد.

ادامه روند نزولی کرونا در استان کرمان

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: زمانی که حدود 70 درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 479 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 295 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 21 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 60 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 23 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 80 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 88 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 39 هزار و 410 مورد رسیده است.

بستری 444 بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان/روند بستری‌ نزولی است
وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان همچنان “شکننده” است/ عدم مراجعه بیش از 40درصد جمعیت استان برای دریافت واکسن
59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است

 

وی به فوت 6 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 693 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 320 هزار و 999 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 595 هزار و 549 مورد است.

انتهای پیام/511/ی
88 بیمار جدیدی کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند

منبع:تسنــیم
? 88 بیمار جدیدی کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند