70 میلیارد تومان پروژه گردشگری در استان کرمان به بهره‌برداری رسید

گروه استان‌ها – مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان از افتتاح ۷۰ میلیارد تومان پروژه گردشگری خبر داد و گفت: توسعه گردشگری در استان حول محور مقاومت انجام می‌شود. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، فریدون فعالی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته گردشگری اظهار داشت: در این هفته […]

گروه استان‌ها – مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان از افتتاح ۷۰ میلیارد تومان پروژه گردشگری خبر داد و گفت: توسعه گردشگری در استان حول محور مقاومت انجام می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، فریدون فعالی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک هفته گردشگری اظهار داشت: در این هفته 16 پروژه در حوزه گردشگری در استان کرمان بهره‌برداری می‌شود.

وی به افتتاح شش دفتر خدمات مسافرتی، سه هتل در کرمان و یک هتل در شهداد، سه واحد بومگردی، یک سفره خانه سنتی، یک واحد اقامتگاه سنتی و  یک مجتمع گردشگری اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 70 میلیارد تومان و اشتغالزایی 147 نفر به بهره‌برداری رسیدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه از این میزان سرمایه‌گذاری، پنج میلیارد و 900 میلیون تومان آن تسهیلات و حجم بیشتر آن به عهده سرمایه گذار بوده است افزود: خوشحال هستیم که این پروژه‌ها در شرایط شیوع ویروس کرونا افتتاح می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه که کرونا محدودیت‌های زیادی را در حوزه صنعت گردشگری بوجود آورد گفت: با این وجود، فعالان این حوزه برای ایجاد زیرساخت‌ها در استان، این امکانات و تأسیسات را بوجود آوردند.

فعالی با ابراز امیدواری از اینکه در پسا کرونا شرایط خوبی برای گردشگری داشته باشیم بیان کرد: به واسطه اینکه تفکر و سیاست ما در بخش گردشگری آینده این حوزه در استان کرمان روشن است.

وی با اشاره به شهادت شهید سلیمانی گفت: کرمان پایتخت مقاومت بوده و محور فعالیت‌های گردشگری ما در استان، حول گردشگری مقاومت است و ما رونق گردشگری مقاومت را در کرمان دنبال می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه انتظار داریم که مسئولان، برای توانمندسازی محیط در حوزه گردشگری اقدامات خوبی را انجام دهند افزود: در استان کرمان نیازمند توانمندسازی محیط، در حوزه گردشگری هستیم.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد که نیازمند تقویت و توانمندسازی است تصریح کرد: اتفاقات خوبی در استان افتاده اما باید تلاش خود را بیشتر کنیم تا با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که در حوزه میراث فرهنگی داریم، استان کرمان هدف گردشگری و مقصد گردشگران قرار گیرد.

توسعه صادرات نامرئی استان کرمان با حضور شرکت‌های معتبر گردشگری محقق می‌شود
وجود شهید سلیمانی گلزار شهدای کرمان را به میعادگاه عاشقان از اقصی نقاط دنیا تبدیل کرده است
وقتی گلزار شهدای کرمان بین‌المللی می‌شود + تصاویر

فعالی به جایگاه گردشگری در سند آمایش سرزمین، استفاده از مشارکت معین های اقتصادی و فعالان این حوزه در استان و … اشاره کرد و گفت: 20 سال است که به موزه‌های استان توجه نشده و باید توانمند شوند و از سوی دیگر موزه جیرفت باید آماده شده و منابع آن باید تزریق شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان یکی از پنج استانی که است که برگزاری هفته گردشگری در آن به صورت ملی در برنامه است افزود: روز دهم مهرماه برنامه روز گردشگری با حضور مهمانان کشوری در استان کرمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/511/ی
70 میلیارد تومان پروژه گردشگری در استان کرمان به بهره‌برداری رسید

منبع:تسنــیم
? 70 میلیارد تومان پروژه گردشگری در استان کرمان به بهره‌برداری رسید