59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است

گروه استان‌ها – رئیس علوم پزشکی کرمان گفت: استقبال از واکسیناسیون کرونا در استان کرمان کم بوده و ۵۹ درصد جمعیت هدف استان واکسن کرونا را دریافت کردند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، حمیدرضا رشیدی‌نژاد ظهر امروز در ستاد کرونای استان کرمان که با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان و […]

گروه استان‌ها – رئیس علوم پزشکی کرمان گفت: استقبال از واکسیناسیون کرونا در استان کرمان کم بوده و ۵۹ درصد جمعیت هدف استان واکسن کرونا را دریافت کردند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، حمیدرضا رشیدی‌نژاد ظهر امروز در ستاد کرونای استان کرمان که با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان و تعدادی از مسئولان استان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری برگزار شد با بیان اینکه بیماری کرونا در استان کرمان روند کاهش دارد اظهار داشت: 850 بیمار در بیمارستان‌های استان به‌دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند که تست پی سی آر نیمی از آنها مثبت است و مابقی تشخیص علائم بالینی دارند.

وی با اشاره به اینکه استقبال از واکسیناسیون در استان کم است عنوان کرد: تا کنون حدود یک میلیون و 950 هزار نفر در استان یک دوز واکسن دریافت کردند که نزدیک 59 درصد جمعیت هدف بالای 18 سال استان را شامل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه برای قطع زنجیره کرونا در جامعه حداقل باید 70 درصد جمعیت هدف استان واکسن دریافت کنند تصریح کرد: این امکان وجود دارد که برای الزام واکسیناسیون عمومی در آینده، افرادی که واکسن نمی‌زنند از دریافت برخی خدمات محروم شوند.

وی با اشاره به اینکه درخواست داریم که برخی نهادها مانند آموزش و پرورش حتماً واکسن کرونا را دریافت کنند و این انتظار از فرهنگیان وجود دارد افزود: واکسیناسیون امکان ابتلای سخت به کرونا را کاهش داده و از مرگ و میر نیز جلوگیری می‌کند.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه توزیع نوع واکسن دست ما نیست و بعضی‌ها انتظار دارند واکسن مورد علاقه آنها تزریق شود گفت: واکسنی که در استان وجود داشته باشد بدون نگاه به نوع آن در اختیار مردم و پایگاه‌ها گذاشته می‌شود.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| خروج 27 مرکز استان از وضعیت پرخطر کرونایی/ کارت واکسن برای دریافت کدام خدمات الزامی می‌شود؟ + نقشه و نمودار
جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران | رشد 24.34 درصدی تعداد مبتلایان جدید در 24 ساعت / دلتا هنوز از نفس نیفتاده + نقشه و نمودار
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| کاهش ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی/ رنگ قرمز کرونایی کم‌کم از نقشه ایران در حال حذف شدن است + نقشه و نمودار

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در استان در حال انجام است اظهار داشت: با کاهش ابتلا به بیماری در استان روبه‌رو هستیم اما هنوز هم با ماه‌هایی که روند خوبی در استان داشتیم، فاصله داریم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در استان کرمان گفت: شهر قرمز در استان کرمان نداریم اما دو شهر ریگان و فهرج که هفته گذشته آبی بودند در حال حاضر در وضعیت زرد قرار دارند.

انتهای پیام/511/ی
59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است

منبع:تسنــیم
? 59 درصد جمعیت هدف استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کردند/ همراهی مردم برای موفقیت طرح لازم است