54 درصد مردم استان کرمان کامل در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند

گروه استان‌ها – تا کنون یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۷۹ نفر در استان کرمان دوز دوم واکسن کرونای خود را تزریق کردند تا واکسیناسیون ۵۴ درصد مردم استان کامل شود. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، سومین هفته آبان ماه در شرایطی به پایان رسید که با بستری 62 […]

گروه استان‌ها – تا کنون یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۷۹ نفر در استان کرمان دوز دوم واکسن کرونای خود را تزریق کردند تا واکسیناسیون ۵۴ درصد مردم استان کامل شود.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، سومین هفته آبان ماه در شرایطی به پایان رسید که با بستری 62 بیمار قطعی کرونا، شمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان کرمان به 42 هزار و 439 مورد رسید و به نظر می‌رسد با افزایش تعداد بیماران بستری موج جدید بیماری در استان کرمان آغاز شده است.

از سوی دیگر واکسیناسیون کرونا در استان کرمان نیز همچنان ادامه دارد و طبق آخرین آمار منتشر شده تا کنون واکسیناسیون 54 درصد مردم کرمان کامل شده و قریب دو میلیون نفر در استان دوز اول و بیش از یک میلیون و 429 کرمانی دوز دوم واکسن کرونا خود را تزریق کردند البته هنوز تا واکسینه شدن 85 درصدی جمعیت استان کرمان هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

براساس آخرین آمار منتشر شده منتهی به ظهر امروز تعداد بیماران قطعی بستری در بیمارستان‌های استان کرمان به 296 مورد رسید و با بستری 62 بیمار جدید قطعی کرونا در استان مجموع بیماران بستری در استان کرمان از ابتدای همه گیری به 42 هزار و 439 مورد رسیده است.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان اظهار داشت: با وجودی که به نظر می‌رسد موج پنجم کرونا را پشت سر گذاشتیم اما شرایط ما، شرایط عادی نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمان دو شهرستان ما در وضعیت قرمز کرونا هستند و سه شهرستان ما که شهرستان‌های بزرگ و پر جمعیتی هم هستند در وضعیت نارنجی قرار دارند گفت: در طول هفته گذشته سه شهرستان ما که وضعیت آبی داشتند به وضعیت زرد تغییر رنگ دادند و افزایش مختصری هم در بیماران بستری داشتیم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر امروز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 296 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 154 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 40 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 11 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 17 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 74 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 62 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 42 هزار و 439 مورد رسیده است.

حدود 2 میلیون نفر کرمانی دوز اول واکسن کرونا دریافت کردند
نماینده مردم کرمان در مجلس: بیمه‌های درمانی خدمات خود را کامل کند
طرح‌های جدید بیمه سلامت برای بیمه شدگان در کرمان اجرا می‌شود

وی به فوت 4 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 968 مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 999 هزار و 743 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و 429 هزار و 79 مورد است.

انتهای پیام/511/ی
54 درصد مردم استان کرمان کامل در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند

منبع:تسنــیم
? 54 درصد مردم استان کرمان کامل در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند