۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

گروه استان‌ها- معاون استاندار کرمان از درصد پایین رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در استان کرمان خبر داد و گفت: تنها ۳۳ درصد مردم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان کرمان ظهر امروز باحضور زینی‌وند استاندار کرمان، معاونان استاندار، رئیس دانشگاه علوم […]

گروه استان‌ها- معاون استاندار کرمان از درصد پایین رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در استان کرمان خبر داد و گفت: تنها ۳۳ درصد مردم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان کرمان ظهر امروز باحضور زینی‌وند استاندار کرمان، معاونان استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسئولان و در ارتباط ویدئوکنفرانس همزمان با فرمانداران سراسر استان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری برگزار شد.

در این جلسه محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه امروز جلسه ستاد ملی کرونا برگزار و آخرین وضعیت بیماری در کشور به‌صورت ویدئوکنفرانسی تشریح شد اظهار داشت: در استان کرمان ۱۶ شهرستان با وضعیت نارنجی قرار دارند و خوشبختانه هیچ شهرستانی وضعیت قرمز کرونایی نداریم.

وی به وجود پنج شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت آبی قرار داد و افزود: ستاد ملی کرونا مصوباتی داشت که بر اساس آن واکسیناسیون اتباع بیگانه نیز انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه در استان کرمان اتباع افغانستانی حضور دارند که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا واکسیناسیون می‌شوند ادامه داد: بازگشایی مدارس در استان کرمان از ابتدای مهر انجام نشده و اگر  قرار باشد بازگشایی مدارس را داشته باشیم، به مرور و از آبان ماه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه منع تردد شبانه در استان کرمان همچنان وجود دارد و مطابق نقشه رنگ‌بندی کرونا اعمال می‌شود افزود: منع تردد شبانه فقط در شهرهای دارای وضعیت آبی اعمال نمی‌شود.

بصیری با بیان اینکه استان کرمان، جزو استان‌هایی است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آن انجام نمی‌شود عنوان کرد: بر اساس گزارش ستاد ملی کرونا فقط ۳۳ درصد از مردم، پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه روند بیماری کرونا در سطح استان نزولی است گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان تقریباً نصف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه حدود هزار بیمار در بیمارستان‌های استان داریم و مراجعه سرپایی نیز کاهش پیدا کرده ادامه داد: تعداد مرگ و میرهای کرونایی در استان نیز کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان در حال انجام است و افراد بالای ۲۲ سال هم می‌توانند در سامانه ثبت نام و واکسن دریافت کنند افزود: هیچ منعی برای واکسیناسیون وجود ندارد و بیش از متقاضیان ظرفیت واکسیناسیون وجود دارد.

رشیدی‌نژاد با اشاره به اینکه از مردم درخواست داریم حتماً واکسن کرونا را تزریق کنند گفت: یکی از راه‌های برون‌رفت از بحران کرونا، تزریق واکسن است که از شدت بیماری و مرگ و میر جلوگیری می‌کند.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران | بازگشت رنگ آبی به رنگبندی شهرستان‌ها / کاهش چشمگیر مراجعه به مراکز درمانی / شمالغرب ایران همچنان پرخطر + نقشه و نمودار
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| کاهش فوتی‌ها در اکثر استان‌ها / هر ۳ دقیقه یک فوتی و ۳۷ نفر به تعداد بیماران افزوده می‌شود + نقشه و نمودار
جدید‌ترین اخبار کرونا در ایران| افزایش زیرپوستی موارد ابتلا در برخی مناطق / شرط سنی واکسیناسیون برای برخی استان‌ها برداشته شد+ نقشه و نمودار

 

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمان پایین بوده و نیاز است به این امر توجه شود تا کمتر شاهد ابتلا به بیماری باشیم ادامه داد: وضعیت استان شکننده است و اگر رعایت نشود قطعاً دوباره شاهد مشکلات و شدت بیماری خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: تاکنون ۵۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال در استان دوز اول واکسن و حدود ۲۵ درصد هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کردند.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

منبع:تسنــیم
? ۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند