۲ باند قاچاق دارو و زمین‌خواری در استان کرمان منهدم شد/ دستگیری ۶۹ سارق و ۳۵ مال‌خر

گروه استان‌ها – فرمانده انتظامی استان کرمان از انهدام دو باند قاچاق دارو و زمین خواری و کشف مقادیر زیادی اموال مسروقه تجهیزات مخابراتی در کرمان خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، سردار عبدالرضا ناظری صبح امروز در حاشیه بازدید از کشفیات اموال مسروقه از کارگاه‌های ضایعاتی و کشفیات طرح ۳ روزه پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات اجرای این طرح اظهار داشت: در طرح پاکسازی کارگاه‌های ضایعاتی مقادیر زیادی اموال مسروقه به ویژه سیم و کابل برق و تجهیزات مخابراتی کشف شد.

وی با بیان اینکه در این ارتباط ۶۹ سارق و ۳۵ مال خر که با آنها مشارکت داشتند دستگیر شدند افزود: ارزش ریالی تجهیزات کشف شده از کارگاه‌های ضایعاتی کرمان در این طرح در مجموع ۲ میلیارد تومان است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با عنوان اینکه از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد کشف وقوع سرقت در شهرستان کرمان افزایش داشته است گفت: در صد کشف وقوع سرقت در شهرستان کرمان در ۵ ماهه نخست سال جاری به ۷۷ درصد رسیده و بیش از هزار و ۷۰۰ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است.

وی با تأکید بر لزوم ساماندهی کارگاه‌های ضایعاتی و نظارت بر خرید و فروش اقلام ضایعاتی‌ها در این محل‌ها بیان کرد: پلیس در برخورد با سارقین و مجرمین هیچ مماشاتی نداشته و با آنها برخورد قاطع دارد.

سردار ناظری با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مأموریتی ناجا برخورد با قاچاق کالا و ارز است افزود: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در حوزه دارو، مقابله با قاچاق دارو و توزیع خارج از شبکه دارو در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این حوزه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان، باند خرید و توزیع داروهای قاچاق دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه و محل نگهداری این داروها ۲۵ قلم و شامل ۲۵ هزار عدد دارو کشف شد افزود: در میان این داروهای کشف شده، داروهای بیماران کرونایی نیز وجود داشت که در این ارتباط دو نفر متهم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به کشفیات طرح ۳ روزه پلیس امنیت اقتصادی بیان کرد: در این ارتباط ۸۵ متهم در این با هماهنگی دستگاه قضائی توسط پلیس امنیت اقتصادی دستگیر شدند که ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه ۸۰ میلیارد ریال بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از متلاشی شدن یک باند هفت نفره زمین خواری و تصرف زمین‌های زمین‌های دولتی در شهر کرمان خبر داد و گفت: با هماهنگی قضائی این باند متلاشی شده و ۱۱ قطعه زمین تجاری و مسکونی به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان ارزش از تصرف زمین خواران خارج و به بیت المال بازگشته است.

سیستم‌های پایش تصویری ارتقاء می‌یابد

فرماندار کرمان نیز در همین مراسم  اظهار داشت: پلیس در راستای ارتقای سطح امنیت اجتماعی کرمان، در یک ماهه اخیر کشفیات خوبی داشته، اتفاقات خوبی افتاده و اقدامات خوبی انجام شده است.

علی بابایی با بیان اینکه نسبت کشف به وقوع سرقت در شهرستان کرمان نسبت به گذشته آمار خوبی دارد تصریح کرد: شاخص‌های امنیتی شهرستان کرمان به نسبت گذشته افزایش خوبی داشته است.

بابایی با بیان اینکه شاخص‌های امنیتی در کرمان رشد مناسبی داشته و در راستای ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان کرمان اقدامات بسیار خوبی انجام شده است افزود: تلاش می‌کنیم با توسعه سیستم‌های پایش تصویری، سطح امنیت اجتماعی در کرمان ارتقا پیدا کند..

بازدید جانشین فرمانده ناجا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی انتظامی استان کرمان به روایت تصویر
فرمانده انتظامی استان کرمان: کشف جرائم سایبری در استان کرمان به ۸۳ درصد رسید
فرمانده انتظامی استان کرمان: باند قاچاق مواد مخدر در استان کرمان منهدم شد/ کشف بیش از ۹۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر

وی از توسعه سیستم‌های پایش تصویری در شهرستان کرمان و در همه شهرها و بخش‌ها خبر داد و گفت: توسعه سیستم‌های پایش تصویری در شهرستان کرمان در راستای افزایش سطح امنیت در حال انجام است تا از رخدادهای گذشته جلوگیری کرده و سطح امنیت شهرستان کرمان را افزایش دهیم.

انتهای پیام/۵۱۱/ی

 
۲ باند قاچاق دارو و زمین‌خواری در استان کرمان منهدم شد/ دستگیری ۶۹ سارق و ۳۵ مال‌خر

منبع:تسنــیم
💬 ۲ باند قاچاق دارو و زمین‌خواری در استان کرمان منهدم شد/ دستگیری ۶۹ سارق و ۳۵ مال‌خر