۹۷۱ روستای بالای ۱۰۰ خانوار در کشور فاقد راه هستند


معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور گفت: ۹۷۱ روستای بالای ۱۰۰ خانوار در کشور فاقد راه هستند که امیداست با برنامه‌ریزی لازم در اجرای راه برای این روستاها موفق شد.

خداداد مقبلی در حاشیه بازدید از راه‌های جنوب در گفت‌وگو با فت فتو  اظهار داشت: ۹۷۱ روستای بالای ۱۰۰ خانوار  در کشور فاقد راه هستند که امیداست با برنامه ریزی لازم در اجرای راه برای این روستاها موفق شد.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بر اجرای با کیفیت راه‌ها تاکید کرد و افزود: نظارت بر ساخت راه‌های روستایی برای ما از اهمیت  ویژه‌ای برخوردار است که می‌طلبد حوزه معاونت راههای فرعی و روستایی و مدیران کل به این موضوع توجه جدی و ویژه‌ای داشته باشند. 

مقبلی در ادامه از محورهای روستایی محور گمرکان _امجز در شهرستان عنبرآباد، محور ارتباطی مارز در شهرستان قلعه‌گنج، محور ارتباطی بلوک در شهرستان  جیرفت و پل نور آباد کهنوج از نزدیک بازدید و در جریان روند احداث این محورها و پروژه‌ها قرار گرفت. 

۲۶۰ کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان در حال احداث است

جمیلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان هم در حاشیه این بازدیدها وضعیت راه‌های روستایی جنوب استان کرمان را با توجه به شرایط اقلیمی کوهستانی و دشت دارای ۵ هزار کیلومتر راه روستایی خاکی عنوان کرد که مجموعا ۲ هزار و ۹۶ روستا را شامل می‌شود.

وی افزود: از این میزان ۲هزار و ۵۲۶ کیلومتر راه آسفالته است که ۱۲۳۵ روستا از راه آسفالته بهره‌مند هستند.

جمیلی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان با اعتبار ۵۴ میلیارد ریال آسفالت شده است که مردم ۱۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۳۲۰ خانوار از راه مناسب بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره به در دست ساخت بودن ۲۶۰ کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان افزود: با ساخت و احداث این میزان راه روستایی اهالی ۴۶ روستا با ۳۶۸۰ خانوار از راه آسفالته مناسب بهره مند خواهند شد .

 جمیلی از نیاز  ۴۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر برای تکمیل احداث این راه‌ها خبر داد و گفت: تخصیص به‌موقع اعتبارات و همکاری فرمانداری‌ها در کمک به جذب و تخصیص اعتبار جهت احداث راه‌های روستایی سبب خواهد شد تا پروژه‌های در دست اقدام سریع‌تر سامان‌دهی و زیر بار ترافیکی قرار گیرد.

انتهای پیام/۸۰۰۳۲/ب

۹۷۱ روستای بالای ۱۰۰ خانوار در کشور فاقد راه هستند

منبع:فــارس
💬 ۹۷۱ روستای بالای ۱۰۰ خانوار در کشور فاقد راه هستند