۹۰ درصد فرهنگیان استان کرمان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند

فت فتو/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: ۹۰ درصد فرهنگیان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند. “احمد اسکندری نسب” ظهر امروز ۲۷ شهریورماه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: مطالعات نشان داده حضور دانش آموزان در مدارس و نقش معلم در تربیت بچه ها بدون جایگزین است. وی […]

فت فتو/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: ۹۰ درصد فرهنگیان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند.

“احمد اسکندری نسب” ظهر امروز ۲۷ شهریورماه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: مطالعات نشان داده حضور دانش آموزان در مدارس و نقش معلم در تربیت بچه ها بدون جایگزین است.

وی بیان کرد: اُفت تحصیلی ناشی از غیرحضوری بودن آثار چبران ناپذیری دارد که در آینده مشخص می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: بازگشایی مدارس به صورت مجازی و حضوری است و مهمترین بحث توجه به سلامت و ایمنی دانش آموزان و برخورداری از سطح تعلیم و تربیت با کیفیت است.

وی از تشکیل کمیته سلامت در همه مدارس و شهرستان ها با لحاظ کردن همه دستورالعمل های بهداشتی با همکاری علوم پزشکی خبر داد و افزود: بعد از حصول اطمینان از آمادگی مدارس، برای بازگشایی اقدام می کنیم.

اسکندری نسب بیان کرد: ۷۱۰ مدرسه در استان کرمان با کمتر از ۱۰ دانش آموز و بیش از ۱۰۰۰ مدرسه کمتر از ۵۰ نفر دانش آموز دارند.

وی اظهار کرد: سال گذشته در مدارس عشایری و محروم زیرساخت ها و ابزارهای لازم برای آموزش مجازی نبود اما کلاس ها دایر شد و مشکلی هم پیش نیامد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ۹۰ درصد فرهنگیان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند، تصریح کرد: تأکید شده در بازگشایی مدارس فاصله دو متر میان دانش آموزان و در خوابگاه های دانش آموزی فاصله دو و نیم متر رعایت شود ضمن اینکه سرانه بهداشتی هم در اختیار مدارس قرار گرفته و کاروان بهداشتی نیز به زودی به مناطق محروم ارسال می شود.

وی ادامه داد: ساخت ۴۳۶ چشمه سرویس بهداشتی با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و با مبلغ ۴۴ میلیارد تومان در حال انجام است ضمن اینکه سپاه ثارالله استان نیز ۶۶۰ چشمه سرویس بهداشتی در جنوب و شرق استان ساخته است.

اسکندری نسب با اشاره به اینکه امسال مدرسه تلویزیونی نیز مکمل آموزش مجازی است، تصریح کرد: شبکه شاد با امکانات جدید از جمله امکان ارتباط گروهی رونمایی می شود و استان کرمان در زمینه نیروی انسانی نیز مشکلی ندارد زیرا امسال بیش از ۶۰۰۰ نیروی جدید وارد آموزش و پرورش شده که ساماندهی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس نیازمند عزم و اراده ملی است تا به تدریج کلاس های درس را برقرار کند و این آمادگی وجود دارد.

انتهای پیام
۹۰ درصد فرهنگیان استان کرمان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند

منبع:ایـسنا
? ۹۰ درصد فرهنگیان استان کرمان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند