۵۲ اتوبوس برای بازگشت زائران کرمانی اربعین حسینی مهیا شد

کرمان – فت فتو – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای بازگشت زائران کربلا گفت: اکنون ۲۷ دستگاه اتوبوس این استان به مرز شلمچه و ۲۵ دستگاه دیگر به منظور جابجایی زائران کرمانی اربعین به مرز مهران اعزام شده است. به گزارش چهارشنبه فت […]

کرمان – فت فتو – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای بازگشت زائران کربلا گفت: اکنون ۲۷ دستگاه اتوبوس این استان به مرز شلمچه و ۲۵ دستگاه دیگر به منظور جابجایی زائران کرمانی اربعین به مرز مهران اعزام شده است.

به گزارش چهارشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان، سیدعلی حاج سیدعلیخانی افزود: حدود ۲۰۰ دستگاه از ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای این استان آمادگی کامل برای بازگرداندن زائران اربعین حسینی را از مرزهای کشور عراق دارند.

وی اظهار داشت: طبق آمار اخذ شده، تعداد اتوبوس های  مورد نیاز برای بازگشت زائران استان کرمان حدود ۵۰ دستگاه برآورد شده که برای اطمینان خاطر، ۵۲ دستگاه اتوبوس به سمت مرزهای زمینی عراق حرکت کرده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان تصریح کرد: چنانچه تعداد اتوبوس بیشتری برای استان‌های همجوار نیاز باشد، این استان آمادگی اعزام ۲۰۰ دستگاه دیگر اتوبوس را دارد.

وی عنوان کرد: اولویت ما برای بازگرداندن زائران اربعین، ایمنی حمل و نقل و انتقال زائران، بدون هیچگونه حادثه ای است، که بر همین اساس هماهنگی های لازم را با تشکل های صنفی بخش حمل و نقل مسافر استان کرمان با تاکید بر تاییدیه فنی ناوگان قبل از حرکت اتوبوس ها و همچنین رعایت نکات ایمنی در طول سفر توسط رانندگان به عمل آورده شده است.

سیدعلیخانی با اشاره به این مطلب که معاونت راهداری این اداره کل گشت های راهداری و ترابری خود را در طول محورهای  محل تردد زوار فعال کرده است، یادآور شد: دستورات لازم برای ارائه خدمات مناسب به مدیران مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی در طول مسیر داده شده است.

وی افزود: همچنین شماره سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۳۴۱ را برای دریافت هرگونه انتقاد و یا شکایت در اختیار زائران اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) قرار داده ایم.
۵۲ اتوبوس برای بازگشت زائران کرمانی اربعین حسینی مهیا شد

منبع:ایرنـا
? ۵۲ اتوبوس برای بازگشت زائران کرمانی اربعین حسینی مهیا شد