۳۵۷ هیات عزاداری کرمان برای اجرای مصوبات ستاد کرونا تقدیر شدند

کرمان – فت فتو – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به همکاری خوب هیات های عزاداری در مقابله با کرونا گفت: از ۳۵۷ هیت مذهبی و مسجد در اجرای صحیح و دقیق مصوبات ستاد کرونا و شئونات مذهبی در دهه اول ماه محرم تقدیر شد. حجت الاسلام غلامحسین حقانی روز شنبه در گفت […]

کرمان – فت فتو – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به همکاری خوب هیات های عزاداری در مقابله با کرونا گفت: از ۳۵۷ هیت مذهبی و مسجد در اجرای صحیح و دقیق مصوبات ستاد کرونا و شئونات مذهبی در دهه اول ماه محرم تقدیر شد.

حجت الاسلام غلامحسین حقانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو افزود: برای برگزاری امن مراسم ماه محرم،۱۷۲ تیم بازرسی به منظور رصد و نظارت بر حسن اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی محرم و کرونا تشکیل شد که با انجام ۲ هزار و ۳۹ جلسه بازرسی و نظارت، ۹۸۰ تذکر شفاهی و ۷۵ تذکر کتبی صادر شد.

وی بیان کرد: در دهه اول ماه محرم  ۳۳۹ شکایت سازمانی و ۷۶ شکایت مردمی اخذ شذ و ۱۰ مجموعه، مسجد و هیات مذهبی متخلف در رعایت دستورالعمل های بهداشتی به مراجع ذیربط و ستاد استانی کرونا معرفی شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: برای برگزاری هرچه با شکوه تر و منظم تر مراسم های عزاداری ماه محرم، ۲۸ جلسه گردهمایی و همایش های توجیهی مدیران و متولیان مجالس عزاداری با حضور مسئولین بهداشت و نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در سطح استان برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین هشت نشست تخصصی آموزش مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع)،  بیش از ۵۲ نشست توجیهی محرم ویژه فعالین و مدیران مساجد و هیئات مذهبی و ۱۶ کارگاه آموزشی در راستای ارتقا سطح علمی و مهارتی مبلغین و ذاکرین اهل بیت(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام حقانی اظهار داشت: در دهه اول ماه محرم بیش از ۷۰۰ مراسم و مجلس عزای حسینی و روضه های خانگی و ۱۱۰ ایستگاه صلواتی و صوتی حمایت و پشتیبانی شدند.

وی افزود: بیش از ۹۰۰ هزار پرس غذای گرم(بیرون بر) نیز در ایایم دهه اول ماه محرم در میان عزاداران حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مجموعه های مردمی توزیع شده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: برای ماه محرم امسال ۱۵ گروه تبلیغی به طور متوسط ۱۲ نفره و ۹۴۵ نفر مبلغ و روحانی در ایام دهه اول محرم به سراسر این استان اعزام شدند.

وی با اشاره به ساماندهی هیات های مذهبی استان کرمان گفت: یک هزار و ۱۰۰ هیئت و مسجد فعال در سامانه بیرق ثبت و مجوز دریافت کردند و ۹۲۵ مراسم و جلسه مذهبی در محرم در سامانه بیرق به ثبت رسیدند.

حجت الاسلام حقانی ادامه داد: توزیع یک هزار و ۸۰۰ جلد کتاب سخنرانی مقتل امام حسین(ع)،  برگزاری ۸۵ محفل انس با قرآن و اهل بیت (ع) در مساجد و هیئات مذهبی، فعالسازی ۴۰ محله و امام محله در کل استان و  فعالسازی بیش از ۳۸۹ مسجد و تکایا با حضور مبلغین از جمله فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان در دهه اول ماه محرم بود.
۳۵۷ هیات عزاداری کرمان برای اجرای مصوبات ستاد کرونا تقدیر شدند

منبع:ایرنـا
? ۳۵۷ هیات عزاداری کرمان برای اجرای مصوبات ستاد کرونا تقدیر شدند