۲ گروه متخلف شکار و زنده‌گیری پرندگان وحشی در جیرفت دستگیر شدند

جیرفت – رئیس حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری ۲ گروه شکارچی و عامل زنده‌گیری پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد. به گزارش فت فتو به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست جیرفت، مطهره قریشی اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت زنی و پایش مناطق در عرصه‌های […]

جیرفت – رئیس حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری ۲ گروه شکارچی و عامل زنده‌گیری پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فت فتو به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست جیرفت، مطهره قریشی اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت زنی و پایش مناطق در عرصه‌های طبیعی به منظور جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در بخش ساردوئیه موفق به دستگیری متخلف شکارچی پرندگان وحشی شدند.

وی اظهار داشت: از یک گروه متخلفان یک قطعه کبک شکار شده و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول و مقداری ادوات شکار کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت ادامه داد: از گروه دیگر که در باغ شخصی اقدام به زنده گیری پرندگان وحشی می‌کردند با اخذ نیابت قضائی بخش ساردوئیه نسبت به بازرسی از باغ اقدام و در بازرسی از این باغ یک قطعه کبک وحشی زنده گرفتار در دام و انواع تله‌ها پرندگان کشف و ضبط و به منظور رسیدگی به تخلف انجام شده، صاحب باغ به دستگاه قضائی معرفی شد.

وی با بیان اینکه پرنده کشف شده در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد، گفت: طبق تبصره ۴۴۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست بهای ضرر و زیان وارده به محیط زیست، شکار و یا زنده گیری هر قطعه کبک مبلغ سه میلیون ریال است که برابر با قانون از متخلف اخذ خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت از شهروندان، طبیعت دوستان و گردشگران خواست در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از زنده گیری پرندگان را به یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت یا شماره تماس رایگان ۱۵۴۰ گزارش کنند.

کد خبر ۵۳۰۹۹۲۱
۲ گروه متخلف شکار و زنده‌گیری پرندگان وحشی در جیرفت دستگیر شدند

منبع:مــهر
? ۲ گروه متخلف شکار و زنده‌گیری پرندگان وحشی در جیرفت دستگیر شدند