۲۰۰پروژه مهم برای مصوبات سفر رییس جمهور در کرمان در نظر گرفته شده است

کرمان- فت فتو-  استاندار کرمان با اشاره به اینکه بیش‌از ۲۰۰ پروژه مهم برای مصوبات سفر رییس جمهور دراستان در نظر گرفته شده است، گفت: حوزه راه‌های روستایی، بهداشت ودرمان، دانشگاه‌ها،آموزش و پرورش از این موارد است که اعتبارات خوبی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. به گزارش شامگاه چهارشنبه فت فتو محمد مهدی فداکار […]

کرمان- فت فتو-  استاندار کرمان با اشاره به اینکه بیش‌از ۲۰۰ پروژه مهم برای مصوبات سفر رییس جمهور دراستان در نظر گرفته شده است، گفت: حوزه راه‌های روستایی، بهداشت ودرمان، دانشگاه‌ها،آموزش و پرورش از این موارد است که اعتبارات خوبی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش شامگاه چهارشنبه فت فتو محمد مهدی فداکار در گفت وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به برنامه‌های سی و یکمین سفر دولت به استان کرمان افزود: اینگونه سفرها دراستان‌ها برکاتی برای مجموعه ‌های استانی دارد و رابطه دولت و ملت را تقویت می‌کند.

وی گفت: وقتی ارتباطی اتفاق می‌افتد و مردم حس می‌کنند مردمی از جنس خودشان در استان حضور پیدا کردند در این حالت ارتباط دولت با مردم و  سرمایه اجتماعی آن افزایش پیدا می‌کند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه بحث اعتبارات و مصوبات سفر برکت و مزیت دوم این سفر به استان کرمان خواهد بود ادامه داد: مزیت سوم این سفر حضور میدانی مسوولان در استان است که زمینه‌ساز تصمیمات مهمی خواهد بود.

وی با تاکید به اینکه حضور میدانی مسوولان در استان زمینه‌ساز تصمیمات منطبق با واقعیت است، گفت: حضور رییس جمهور در دیدارهای مردمی برکات زیادی دارد و تصویرسازی از موضوعات در ذهن مسوولان شکل خواهد گرفت.

فداکار با بیان اینکه رییس جمهور تا جمعه شب مهمان مردم این استان است، تصریح کرد: چون این استان پهناور بود و فاصله شمال و جنوب آن زیاد است و یک ونیم روز زمان برایش درنظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه دو دسته از دیدارهای عمومی و اختصاصی در طی سفر رئیس جمهور در استان اتفاق می‌افتد گفت: این دیدارهای عمومی در شهرهای جیرفت و کرمان است و مردم کرمان فردا ساعت ۱۸:۳٠ با رییس جمهور دیدار دارند. 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مردم جیرفت نیز پس فردا(جمعه)ساعت ۱۰صبح در مصلی با رییس جمهور دیدار خواهند داشت، افزود: دیدارهای اختصاص با گروه‌های خاص مانند نشست بررسی مسائل اقتصادی با تاکید بر حوزه معادن اتفاق خواهد افتاد.

وی با تاکید بر اهمیت دیدار با فعالان حوزه معادن در استان افزود: این استان منطقه‌ای معدنی است و نزدیک به ۶۵درصد فعالیت‌های معدنی کشور در آن انجام می شود که خود ظرفیت منحصر به فردی برای این منطقه محسوب می‌شود.

فداکار با اشاره به نشست اختصاصی دیگری با رییس جمهور  گفت: نشست با خانواده شهدا، ایثارگران و نمایندگان گروه‌های مختلف از این موارد است.

وی با اشاره به اینکه نشست شورای اداری استان نیز با حضور وزرا و نمایندگان مردم برگزار خواهد شد که این نشست جلسه مهمی خواهد بود و تصمیم، سازی‌های استان در آن اتفاق می افتد، افزود: نشست خبری و جمع‌بندی سفر و اعلام مصوبات این سفر نیز در پایان سفر اعلام خواهد شد.

استاندار کرمان با اشاره به میز خدمت دستگاه‌های اجرایی در پی سفر رییس جمهور به استان گفت: یکی از کارهای خوب در سفرهای استانی این میز خدمت است و همه دستگاه‌ها و وزارت خانه‌ها، معاونان وزرا به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر مربوطه حضور پیدا خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه سامانه سامد (۱۱۱)پاسخگویی تلفنی مردم خواهد بود، گفت: این سامانه کار را برای کسانی که امکان حضور در مرکز استان را ندارند راحت کرده است.

فداکار با اشاره به سفر تعدادی از وزار به شهرستان‌های استان گفت: این وزا در شورای ادارای شهرستان‌های مربوطه شرکت پیدا می‌کنند و مشکلات را از نزدیک می‌بینند و در پایان در شورای اداری مرکز استان آن موارد را مطرح می‌کنند.

وی گفت: آب از بزرگترین چالش‌های استان کرمان است و با خط انتقال از خلیج فارس، شرکت‌های بزرگ صنعتی بار خودشان را در حوزه آب از شبکه‌های داخل استان برداشتند.

وی تصریح کرد: طرح‌هایی نیز برای تامین آب استان به ویژه در بخش شرب دیده شده که در سفر رئیس جمهور به استان مطرح و تامین اعتبار می‌شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه همه وزا در شهرستان‌ها حضور دارند و مردم می توانند مسائل خود را با آنان مطرح کنند، افزود:۲٠٠نفر در مجموعه سامانه سامد فعالیت دارند و پیام‌های مردمی را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه عمده وزاریی که در این سفر حضور دارند به عنوان نماینده تام الاختیار رییس جمهور و دولت هستند تصریح کرد: اصل مصوبات سفر در پایان آن اعلام می‌شود.

فداکار با اشاره به اینکه فرایند تصویب مصوبات طولانی بوده است، خاطرنشان کرد: از مدت‌ها قبل دستگاه‌های اجرایی با محوریت معاونت عمرانی استانداری مصوبات سفر را آماده کرده اند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه اصل مصوبات بر محوریت پروژه‌هایی است که ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند، گفت: نظر همه دستگاه‌ها در مصوبات لحاظ شده و اعتبارات خوبی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به روند قطعی شدن یکسری پروژه ها در مصوبات گفت: همه پروژه ها جمع‌آوری و بازبینی شده و نمایندگان دولت ۴۰ روز قبل طی سه روز در استان بودند و همه این موارد را بررسی کردند و در نهایت در سازمان مدیریت تهران با حضور تمامی دستگاه‌ها هر پروژه بررسی شده است.

فداکار ادامه داد: پروژه‌هایی هم که در این جلسات بعد از بررسی به توافق نرسیدیم نیز یا اختلاف بین دستگاه‌ها درتصویب آنها زیاد بوده در جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهور دوباره بررسی و تعیین تکلیف شدند.
۲۰۰پروژه مهم برای مصوبات سفر رییس جمهور در کرمان در نظر گرفته شده است

منبع: ایرنـا
? ۲۰۰پروژه مهم برای مصوبات سفر رییس جمهور در کرمان در نظر گرفته شده است