۱۶ پروژه گردشگری در کرمان افتتاح می‌شود

کرمان – فت فتو – مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از افتتاح ۱۶ پروژه گردشگری به مناسبت‌ هفته گردشگری در این استان خبر داد. به گزارش روز یکشنبه فت فتو  و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری  و صنایع‌دستی استان کرمان فریدون فعالی با اشاره به روز جهانی […]

کرمان – فت فتو – مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از افتتاح ۱۶ پروژه گردشگری به مناسبت‌ هفته گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه فت فتو  و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری  و صنایع‌دستی استان کرمان فریدون فعالی با اشاره به روز جهانی گردشگری مصادف با پنجم مهرماه ۱۴۰۰ افزود: در این هفته برنامه‌های متنوعی در این استان همچون غبارروبی گلزار شهدا، کوهپیمایی از گلزار شهدا تا کوه شیوشگان، ملاقات با نماینده ولی فقیه در کرمان، نواختن زنگ گردشگری، افتتاح هتل سه ستاه پویا و هتل هزارویکشب، هتل آپارتمان هیوا، سفره‌خانه بزرگمهر، اقامتگاه بوم‌گردی خانم کوچک و کلیاس و سه دفتر خدمات مسافرتی در کرمان را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: هتل پایاب شهداد، سه اقامتگاه بوم‌گردی در کهنوج، منوجان و سیرجان و سه دفتر خدمات مسافرتی در کوهبنان، سیرجان و شهربابک نیز در این هفته افتتاح خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری  و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار داشت: افتتاح ۲ نمایشگاه صنایع‌دستی و گردشگری در شهرستانهای فهرج و بردسیر و در محل قلعه خاکی فهرج و خانه بهادرالملک بردسیر دررهفته گردشگری برپا می شود.

فعالی ادامه داد: برگزاری همایش دوچرخه‌سواری از محور هفت باغ علوی تا باغ شاهزاده ماهان، بزرگداشت روز جهانی گردشگری در کرمان، سیرجان، رفسنجان و زرند، آیین تاسیس رشته هتلداری، دیدار فعالان صنعت گردشگری با استاندار کرمان، پاکسازی محوطه‌های آثار ملی و جهانی، برگزاری رالی خودروهای دو دیفرانسیل دار در محور هفت باغ علوی و غیره از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این هفته است.

استان کرمان با هفت اثر ثبت جهانی بیشترین تعداد آثار ثبت جهانی را در بین استان های کشور دارد؛ ارگ بم (بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دست‌کند میمند با چندهزارسال قدمت، باغ زیبای شازده با ویژگی های منحصر به فرد معماری عمارت آن، دشت کویر لوت در منطقه شهداد کرمان که قدیمی ترین درفش جهان از آنجا به دست آمده و سه قنات «گوهرریز» جوپار در شهرستان کرمان، «اکبرآباد» و «قاسم آباد» در شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده است.

آثار طبیعی در شمال، جنوب و شرق استان کرمان بنا به جغرافیا و ویژگی های اقلیمی این مناطق هرکدام جذابیت و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که می تواند هدف گردشگران داخلی و خارجی باشد.
۱۶ پروژه گردشگری در کرمان افتتاح می‌شود

منبع:ایرنـا
? ۱۶ پروژه گردشگری در کرمان افتتاح می‌شود