۱۵ هزار واحد مسکونی در سیرجان و بردسیر کرمان احداث می‌شود

کرمان – فت فتو – رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: سهمیه ۱۵ هزار واحد مسکونی برای کارکنان شرکت‌های معدنی و صنعتی سیرجان و بردسیر پس از اخذ مجوز وزارت راه و شهرسازی و دستور صریح مقام عالی وزارت به این شهرستان‌ها اختصاص یافته است. شهباز حسن پور روز شنبه در گفت و گو با […]

کرمان – فت فتو – رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: سهمیه ۱۵ هزار واحد مسکونی برای کارکنان شرکت‌های معدنی و صنعتی سیرجان و بردسیر پس از اخذ مجوز وزارت راه و شهرسازی و دستور صریح مقام عالی وزارت به این شهرستان‌ها اختصاص یافته است.

شهباز حسن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو در حاشیه نشست تامین مسکن کارکنان شرکت های صنعتی و معدنی استان کرمان افزود: مقرر شد با تشکیل این نشست راه و شهرسازی نسبت به جانمایی و مکان یابی اماکن مورد نظر طرح اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های گل گهر، گهرزمین و توسعه عمران گل گهر با انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی، نسبت به احداث شهرک بزرگ صنعتی فولاد شهر در حاشیه شهر سیرجان اقدام کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان ادامه داد: احداث شهرک مسکونی فولادی های سیرجان موجب خوشحالی کارکنان و تامین مسکن شرکت های اقماری، پیمانکاری، مجموعه شرکت های صنعتی و معدنی و مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر می شود.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت دغدغه تامین مسکن مردم را دارند عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون جهش تولید مسکن در ابتدای سال جاری و همچنین ابلاغ ریاست جمهوری به وزارت راه و شهرسازی در عمل تامین مسکن برای مردم کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

انجام اقدامات لازم برای تامین اراضی ساخت مسکن 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: این نشست در راستای اجرای قانون جهش تولید و دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در استفاده از ظرفیت شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ این استان و کمک به رفع مشکل تامین مسکن متقاضیان واجد شرایط و کاهش هزینه ساخت و ساز در شهرستان های سیرجان، بافت، بردسیر و رفسنجان تشکیل شده است.

علی حاجی ادامه داد: پس از ارائه گزارشی از وضعیت موجود مسکن در شهرستان های یاد شده و با اشاره به کمبود اراضی مسکونی در برخی شهرستان های استان کرمان افزود: اقدامات لازم در راستای الحاق محدوده از طریق مشاوران ذیصلاح در راستای تامین زمین را انجام داده ایم.

وی تصریح کرد: امیدواریم که هرچه سریعتر این فعالیت ها به نتیجه برسد که برای تامین پروژه جهش مسکن در اختیار سازندگان قرار گیرد.
۱۵ هزار واحد مسکونی در سیرجان و بردسیر کرمان احداث می‌شود

منبع:ایرنـا
? ۱۵ هزار واحد مسکونی در سیرجان و بردسیر کرمان احداث می‌شود