۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در جیرفت انجام شد

کرمان – دادستان جیرفت گفت: ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در این شهرستان انجام شده است. به گزارش فت فتو، حسین سلامی گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در این شهرستان انجام شده است. وی بیان کرد: از این تعداد ۳۰ فقره با […]

کرمان – دادستان جیرفت گفت: ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در این شهرستان انجام شده است.

به گزارش فت فتو، حسین سلامی گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در این شهرستان انجام شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد ۳۰ فقره با ۱۰۸ هکتار وسعت مربوط به منابع طبیعی، ۶ مورد با ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر مربوط به جهاد کشاورزی، ۱۶ مورد با یک هزار مترمربع وسعت مربوط به راهداری، ۷۵ مورد با ۸۲ هزار مترمربع وسعت مربوط به راه و شهرسازی (در سال ۱۴۰۰) و ۸ مورد با ۹۸ هزار و ۱۵۹ مترمربع وسعت مربوط به راه و شهرسازی (سال ۱۴۰۱) بوده است.

وی ادامه داد: ارزش اراضی ملی مربوط به راه و شهرسازی که طی سال گذشته از ید متصرفان خارج شده، ۴۰۰ میلیارد تومان و ارزش اراضی رفع تصرف شده در سال جاری هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

دادستان جیرفت در ادامه از رفع تصرف دو هکتاری بستر رودخانه‌ها نیز خبر داد و گفت: تاکنون ضمن لایروبی ۲۰ هکتار از رودخانه‌ها، ۱۷۰ مورد چاه غیرمجاز نیز پر شده است.

سلامی با اشاره به کشف یک تن و ۳۰ کیلو و ۵۵۷ گرم مواد مخدر و انهدام ۱۶ باند قاچاق، تصریح کرد: در این رابطه ۲۰۹ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شده است.

وی یادآور شد: با پیگیری‌های دادستانی شهرستان جیرفت موضوع اختلافی پل «سرجاز» بین اداره کل راه و شهرسازی و کشاورزان که منجر به تعطیلی این پروژه شده بود، نیز مرتفع شده و این پروژه آماده افتتاح است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ادامه داد: همچنین در راستای پیگیری‌ها و نظارت‌های این دادستان، لندفیل (محل دفن زباله) در این شهرستان نیز در دست بررسی برای صنعتی شدن است.

کد خبر ۵۶۹۰۹۹۵
۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در جیرفت انجام شد

منبع: مــهر
? ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی در جیرفت انجام شد