۱۰ هکتار منابع طبیعی و ۶۰ نخل عنبرآباد در آتش سوخت

جیرفت – فت فتو – سرپرست فرمانداری عنبرآباد در جنوب استان کرمان وسعت منابع طبیعی که طی ۴۸ ساعت اخیر در آتش سوخت را ۱۰ هکتار بیان و اعلام کرد که در حادثه حریق دیگر ۶۰ نفر نخل در این شهرستان از بین رفت.

به گزارش فت فتو آتش سوزی در منابع طبیعی ارتفاعات بخش بُندربارده عنبرآباد خبرساز شده بود.

جواد ایزدی سرپرست فرمانداری عنبرآباد با بیان اینکه خسارت این ۲ مورد آتش سوزی برای منابع طبیعی و کشاورزان منطقه بیش از ۱۰ میلیارد ریال بوده است گفت که کار پاکسازی منطقه بندربارده تا امروز ادامه داشت.

به گزارش روز جمعه فت فتو به نقل از روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد، وی افزود: نخستین آتش سوزی در ارتفاعات سخت گذر بُندربارده بخش جبالبارز جنوبی به وقوع پیوست که پس از اعزام ۳۰ نیروی امدادی به صورت پیاده پس از ۱۵ ساعت مهار شد.

وی افزود: باتوجه به سخت گذر بودن منطقه و کمبود امکانات و تجهیزات، پاکسازی کامل منطقه تا امروز ادامه داشت و مشغول رصد و پایش بودند تا از شعله ور نشدن مجدد آتش مطمئن شوند.

ایزدی تصریح کرد: متاسفانه بیش از ۱۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی و جنگل طعمه حریق شد وبیش از هفت میلیارد ریال خسارت وارد شد.

وی به آتش سوزی دوم اشاره کرد و گفت: همچنین آتش سوزی دیگر در باغ های نخل شهر دوساری به وقوع پیوست که باحضور بموقع نیروهای آتش نشانی عنبرآباد، رودبارجنوب، کهنوج و علی آباد جیرفت پس از پنج ساعت مهار شد.

ایزدی افزود: بیش از پنج هزار مترمربع باغ شامل ۶۰ نفر نخل بالای ۳۰ سال به طور کامل در آتش سوخت که خسارت آنها بیش از ۳ میلیارد ریال برآورد می شود.

وی گفت: علت این دو حادثه با تلاش کارشناسان در دست بررسی است.

سرپرست فرمانداری عنبرآباد افزود: باتوجه به خشکسالی‌های چند ساله و وسعت عرصه‌های منابع طبیعی، امکانات و تجهیزات موجود اطفای حریق در شهرستان مطلوب نیست.
۱۰ هکتار منابع طبیعی و ۶۰ نخل عنبرآباد در آتش سوخت

منبع:ایرنـا
💬 ۱۰ هکتار منابع طبیعی و ۶۰ نخل عنبرآباد در آتش سوخت