گُردان نانوایان کرمان درسنگر عشق به امام حسین(ع)

بانوان زینبی گردان نانوایان کرمان اینبار نه در کربلا، بلکه درگلزار شهدا ازجوار فرمانده وسید الشهدای مقاومت خدمت رسانی می کنند . به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان؛ خادم موکب گردان نانوا گفت:به مناسبت اربعین حسینی در این گردان روزانه 2 هزار قرص نان پخت  و به زائران گلزار شهدای کرمان و سیدالشهدای مقاومت  و […]

بانوان زینبی گردان نانوایان کرمان اینبار نه در کربلا، بلکه درگلزار شهدا ازجوار فرمانده وسید الشهدای مقاومت خدمت رسانی می کنند .

به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان؛ خادم موکب گردان نانوا گفت:به مناسبت اربعین حسینی در این گردان روزانه 2 هزار قرص نان پخت  و به زائران گلزار شهدای کرمان و سیدالشهدای مقاومت  و بخشی هم درحاشیه شهر کرمان بین نیازمندان توزیع  می شود.

 وی افزود: موکب گردان نانوایان پنج سال در اربعین اباعبدالله‌الحسین (ع) به زائران حسینی خدمات‌رسانی می‌کرد اما از پارسال به‌ علت محدودیت‌های سفر به کربلا و بیماری کرونا، توفیق حضور در جوار مزار سیدالشهدای مقاومت به نیابت از اباعبدالله‌الحسین (ع) به زوار گلزار شهدای کرمان را داشته است.

خادم موکب گردان نانوا یاد آور شد: گردان  سال ۱۳۶۰ تأسیس شده و ۹۰ نفر از مادران رزمنده که فرزندان خود را به فرمان معمار کبیر انقلاب برای دفاع از امنیت کشور به جبهه‌ها فرستادند و خودشان هم در پشت جبهه  به رزمندگان  خدمت رسانی می‌کردند.

وی افزود: گردان نانوا، اوایل جنگ با نام گروه پشتیبانی بانوان جنگ فعالیت می‌کرد که گروهی نان نرم و خشک و گروهی برای رزمندگان لباس می‌دوختند، گروهی به پخت مربا و…مشغول بودند و علاوه بر این کارها برای تقویت روحیه رزمندگان یک عده از مادران شهدا در راس آنها خانم زهرا اسدی معروف به چریک پیر خودشان در خط مقدم جبهه کمک‌هایی که ازخانوک زرند آماده می‌شد را بین رزمندگان توزیع می‌کردند.

 گردان نانوا  ۱۵ آبان سال ۱۳۹۸ به‌دستور حاج‌قاسم و دست خط آن بزرگوار در ستاد عتبات به ثبت رسید و این گردان  هنگام سیل و زلزله و هر جا نیاز بوده زینب‌وار ورود کرده و مانند دفاع مقدس فرزندان، مادران و خواهران شهدا کمک می‌کنند.

دانلود

کد ویدیو

 
گُردان نانوایان کرمان درسنگر عشق به امام حسین(ع)

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? گُردان نانوایان کرمان درسنگر عشق به امام حسین(ع)