گلایه استاندار کرمان از گرانی و بازار سیاه دارو در استان/ دستگاه‌های نظاتی ورود کنند

گروه استان‌ها – استاندار کرمان با اشاره به گرانی و بازار سیاه دارو در استان گفت: دستگاه‌های نظارتی بازار را رصد کرده و با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمان ظهر امروز به ریاست علی زینی‌وند استاندار کرمان و با حضور جمعی از مسئولان استان و ارتباط همزمان ویدئو کنفرانس با فرمانداران سراسر استان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری برگزار و آخرین روند بیماری بررسی و تصمیمات لازم در این حوزه اتخاذ شد.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در این جلسه با تأکید بر افزایش واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: مواردی از بیماری قارچ سیاه در استان کرمان مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه اگر بیمه‌ها به کمک بیماران نیایند با بازار سیاه دارویی که وجود دارد امکان تأمین دارو برای بیماران نبوده و جان خود را از دست می‌دهند ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی استان به اندازه کافی داروی بیماری قارچ سیاه را تأمین و بین بیماران توزیع کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه دستگاه‌های نظارتی بازار سیاه دارو در استان را رصد کرده و با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند افزود: قیمت داروهای این بیماری گران است و امکان تأمین آن توسط قشر متوسط به پایین جامعه نیست.

مردم برای پیاده روی اربعین به سمت مرزها نروند/ مراسم جاماندگان اربعین اربعین برگزار نمی‌شود

وی با بیان اینکه از مردم درخواست داریم که شرایط اربعین را در نظر گرفته و به سمت مرزها نروند گفت: پیاده روی اربعین امسال نیز عمومی نیست و باید شرایط بیماری را در نظر گرفت.

زینی‌وند با اشاره به اینکه امسال مراسم جاماندگان اربعین نیز برگزار نمی‌شود ادامه داد: فرمانداران باید با اتخاذ تدبیر لازم این موضوع را مدیریت کنند.

۴ شهرستان استان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی

حمید شمس‌الدینی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز در این  جلسه با بیان اینکه استان کرمان روند نزولی بیماری کرونا را دارد اظهار داشت: در حال حاضر و براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده، چهار شهرستان قلعه‌گنج، زرند، کوهبنان و عنبرآباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت شهرستان کرمان نارنجی است عنوان کرد: استان کرمان سومین استانی است که افزایش تردد‌ها را داشته و مسافرت‌ها به استان زیاد بوده است.

آخرین تصمیم‌‌های ستاد اربعین استان کرمان/ از بسته بودن مرزهای زمینی تا برگزاری مراسم جاماندگان
واکسیناسیون کرونا در کرمان سرعت گرفت؛ گذر از پیک پنجم کرونا در بزرگترین استان کشور

۴۸ درصد جمعیت بالای ۳۵ سال استان کرمان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان افزایش دارد و وضعیت خوبی را شاهد هستیم اظهار داشت: تاکنون ۴۸ درصد جمعیت بالای ۳۵ سال استان دوز اول واکسن را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر موج پنجم بیماری کرونا در استان روند نزولی دارد بیان کرد: آمار مراجعه کنندگان سرپایی در استان نیز ۳۰ درصد کاهش داشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه وضعیت استان شکننده است و باید به ثبات لازم برسیم افزود: همچنان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برای شکسته شدن زنجیره کرونا در سطح جامعه مورد تأکید است.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
گلایه استاندار کرمان از گرانی و بازار سیاه دارو در استان/ دستگاه‌های نظاتی ورود کنند

منبع:تسنــیم
💬 گلایه استاندار کرمان از گرانی و بازار سیاه دارو در استان/ دستگاه‌های نظاتی ورود کنند