گلایه استاندارکرمان از بر زمین ماندن طرح اقدام ملی مسکن در استان

زینی وند گفت پروژه اقدام ملی مسکن جزو مهمترین پروژه های ملی است اما به علت بی‌مسئولیتی برخی افراد در استان بر زمین مانده است

به گزارش فت فتو؛ زینی وند استاندار کرمان در جلسه شورای مسکن استان گفت انجام این پروژه مهم بین دستگاه‌های مختلف پاسکاری می شود و به همین دلیل باید مقصر یا مقصران به دادستان معرفی شوند تا برخورد قانونی انجام شود.

وی افزودپروژه اقدام ملی مسکن برای افراد کم درآمد و مستضعف جامعه است و این جلسه سومین جلسه ای است که برای اجرای آن برگزار می‌شود اما به رغم اینکه در برخی استان‌ها همجوار،واحدها به متقاضیان تحویل شده، اما در کرمان هنوز هیچ اقدام موثری انجام صورت نگرفته است.

استاندار کرمان گفت اهمال در اجرای این پروژه طبعات اجتماعی دارد و جا دارد این پروژه پا به پای سایر طرح های اقتصادی استان پیش برود.

حاجی زاده مدیر کل راه و شهرسازی استان هم گفت ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و مکاتبه وزیر راه و شهرسازی برای تامین زمین مورد نیاز آنها بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود طبق برنامه اولیه اعلامی به اداره کل راه و شهرسازی کرمان، ۱۵۰ هزار واحد مسکن طی چهار سال باید ایجاد شود که ۴۷ هزار واحد برای سال اول است.

 در این جسله موارد مهمی همچون واگذاری اراضی داخل محدوده شهرها،خدمات زیر بنایی و حق انشعاب،ساخت شهرکهای جدیدخارج حریم شهرها، بررسی و تبادل نظر شد.

در استان کرمان ۸۴ شهر وجود داردکه ۶۴ شهر در حوزه شمال استان است.
گلایه استاندارکرمان از بر زمین ماندن طرح اقدام ملی مسکن در استان

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
💬 گلایه استاندارکرمان از بر زمین ماندن طرح اقدام ملی مسکن در استان