گام‌های بلندی باید در راستای ترویج فعالیت‌های قرآنی برداشته شود

کرمان – مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمان با اشاره به اینکه باید گام‌های بزرگی در راستای ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه برداشته شود، گفت: با وجود فعالیت‌های گسترده اما تا حد مطلوب فاصله داریم. به گزارش فت فتو به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان جلسه مجمع و انتخابات هیئت مدیره و […]

کرمان – مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمان با اشاره به اینکه باید گام‌های بزرگی در راستای ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه برداشته شود، گفت: با وجود فعالیت‌های گسترده اما تا حد مطلوب فاصله داریم.

به گزارش فت فتو به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان جلسه مجمع و انتخابات هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان کرمان امروز ظهر با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در اداره کل برگزار شد.

حجت الاسلام غلامحسین حقانی در این جلسه با اشاره این که انس با قرآن سبب می‌شود، انسان زندگی را درست درک کرده و به هویت خود برسد، افزود: یکی از مشکلات امروز جامعه بشری، فاصله گرفتن از قرآن است.

وی با بیان که قرآن باید در زندگی انسان لمس شود، اظهار کرد: مسئولان باید دغدغه داشته باشند تا قرآن با زندگی مردم عجین شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان این که برای انس با قرآن در استان باید برنامه ریزی کنیم، اظهار داشت: باید در استان به دنبال نهادهای خودجوش مردمی باشیم.

وی با اشاره به اینکه کسی نیست که با قرآن ارتباط برقرار کند و فقیر بماند، گفت: قرآن کریم، انسان را غنی و بی‌نیاز می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه باید در سختی‌ها از قرآن یاری بطلبیم، افزود: قرآن تنها شفا برای دردها و بیماری‌ها است.

وی گفت: هر چه در زمینه گسترش آموزه‌های قرآن کریم فعالیت شود، کم است و نباید اجازه داد که قرآن در جامعه اسلامی مظلوم واقع شود بلکه باید معارف ناب آنرا در سطح جامعه نهادینه کرد.

حجت الاسلام حقانی با بیان این که باید گام‌های بزرگی در راستای ترویج فعالیت‌های قرآنی در جامعه برداشته شود، بیان داشت: علی‌رغم فعالیت‌های گسترده که در این زمینه انجام شده اما تا حد مطلوب فاصله داریم.

با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان مستعدی در زمینه‌های فعالیت دینی و مذهبی در استان وجود دارد، بیان کرد: هر چه در زمینه گسترش آموزه‌های قرآن کریم فعالیت شود، کم است و نباید اجازه داد که قرآن در جامعه اسلامی مظلوم واقع شود بلکه باید معارف ناب آن را در سطح جامعه نهادینه کرد.

حجت السلام حقانی گفت: اگر معارف قرآن کریم در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه مرتفع می‌شود.

کد خبر ۵۲۸۹۹۴۶
گام‌های بلندی باید در راستای ترویج فعالیت‌های قرآنی برداشته شود

منبع:مــهر
? گام‌های بلندی باید در راستای ترویج فعالیت‌های قرآنی برداشته شود