کمک خیرین مدرسه‌ساز در کرمان رشد ۷۰۰ درصدی داشته است

کرمان – فت فتو – مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به حضور فعال خیرین مدرسه ساز در کرمان گفت: کمک خیرین مدرسه‌ساز در این استان طی سال جاری رشد ۷۰۰ درصدی داشته است. به گزارش فت فتو، احمد اسکندری نسب روز دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به عنوان […]

کرمان – فت فتو – مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به حضور فعال خیرین مدرسه ساز در کرمان گفت: کمک خیرین مدرسه‌ساز در این استان طی سال جاری رشد ۷۰۰ درصدی داشته است.

به گزارش فت فتو، احمد اسکندری نسب روز دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به عنوان رخداد ملی و عملیات بزرگی که با مهر و مهربانی آغاز می شود افزود: حدود ۳۱۰ پروژه نیمه تمام آموزشی از ۲۰ سال قبل در کرمان بی سرانجام وجود داشته که طی چند سال اخیر با کمک خیرین مدرسه ساز تعیین تکلیف شده اند.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش کرمان از ظرفیت خیران در راستای تعمیر، تجهیز و ساخت فضاهای آموزشی در این استان بسیار خوب استفاده کرده و خیرین کرمانی در حوزه مدرسه سازی خوش درخشیده اند.

حفظ سلامت دانش آموزان مهمترین مولفه در بازگشایی مدارس است 

وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت دانش آموزان مهمترین مولفه در بازگشایی مدارس است تصریح کرد: حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان و برخورداری از تعلیم و تربیت با کیفیت از اصول اصلی بازگشایی مدارس در آموزش و پرورش کرمان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه نقشه راه بازگشایی مدارس به آموزشگاه ها ابلاغ و ارسال شده و آمادگی بازگشایی مدارس در این استان وجود دارد.

وی به شرایط آموزشی ۲ سال گذشته اشاره کرد و گفت: طی این مدت برنامه ریزی هایی برای خارج نشدن دانش آموزان از چرخه آموزشی انجام و اعمال شد هر چند آموزش مجازی هیچ زمانی قادر به رساندن دانش آموزان به رشد حقیقی نخواهد بود.

اسکندری نسب تصریح کرد: ایجاد فضای تعامل و یادگیری فقط در مدرسه ممکن می شود و مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت است و هر اتفاقی که در نظام کشور بخواد رقم بخورد جایگاه اصلی آن در مدرسه است.

وی افزود: بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری در وهله نخست ممکن است با آموزش مجازی همراه باشد اما در ادامه سال ان شاالله به صورت حضوری و با شرایط خاص امکان حضور دانش اموزان در کلاس های درس وجود دارد.

جمعیت دانش آموزی شهر کرمان از تعداد دانش آموزان برخی استان ها بیشتر است  

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در زمینه تامین فضا، تجهیزات و امکانات آموزشی باید فضای مطلوبی برای دانش آموزان تدارک ببینیم و اولین چیزی که به دانش آموز، معلم و اولیا آنها روحیه می دهد فضای مناسب آموزشی است.

وی افزود: رعایت عدالت در آموزش نگاه و رویکردی است که همواره در آموزش و پرورش استان کرمان وجود داشته تا حدی که حتی در مدارس حاشیه و شهرک های پرجمعیت شهر نیز مورد توجه قرار داشته و دارد.

اسکندری نسب گفت: جمعیتی دانش آموزی که در شهر کرمان تجمع دارد از برخی استان ها بیشتر است و این شرایط را در آموزش و پرورش ویژه می کند.

وی اظهار داشت: ۱۰ پروژه بزرگ آموزشی و بیش از ۳۰ کلاس درس در استان کرمان در دست احداث است و پروژه حیات طیبه بزودی در سه راه سیلو شهر کرمان افتتاح می شود.

وی به اهمیت بروز بودن تجهیزات آموزشی اشاره کرد و افزود: گرچه در زمینه تامین تجهیزات با استاندارها فاصله داریم اما اقدامات خوبی در حال انجام است.

بازگشایی بدون دغدغه و تدریجی مدارس در دستور کار آموزش و پرورش کرمان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: بازگشایی بدون دغدغه و همراه با آرامش و اطمینان و البته تدریجی در دستور کار آموزش و پرورش این استان قرار دارد.

وی به انجام واکسیناسیون فرهنگیان اشاره کرد و گفت: ۹۰ درصد فرهنگیان استان کرمان نوبت اول و ۱۵ هزار نفر نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و واکسیناسیون دانش آموزان ۹ تا ۱۸ سال نیز از دیروز آغاز شده است.

وجود ۷۱۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر در کرمان 

 اسکندری نسب بیان کرد: ۷۱۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر و ۲۵۶ مدرسه زیر پنج نفر در استان کرمان وجود دارد اما هیچکدام بدون معلم نیستند.

وی افزود: ۹۸ درصد دانش آموزان استان کرمان تاکنون در مدارس نام نویسی کرده اند و کتاب های درسی تا پایان هفته جاری بین دانش آموزان توزیع می شود.

وی گفت: هزینه کتاب بسیاری از دانش آموزان کمتر برخوردار توسط آموزش و پرورش پرداخت شده است.

زیرساخت های مورد نیاز آموزشی در روستاهای فاقد اینترنت فراهم شده است 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: زیرساخت های مورد نیاز آموزشی در روستاهای فاقد اینترنت با همکاری اداره کل فناوری ارتباطات فراهم شده است.

وی از شبکه شاد به عنوان ابزاری مهم و ظرفیتی خوب در اختیار آموزش و پرورش نام برد و تاکید کرد: از این رسانه می توان بعد از پایان یافتن شیوع کرونا نیز استفاده کرد.

کمبود معلم نداریم/ زنگ مهر در تمام مدارس کرمان نواخته خواهد شد  

اسکندری نسب افزود: کرمان تنها استانی است که هزار و ۴۰۰ نیروی آموزشی آماده برای استفاده در سال آینده دارد و کمبود معلم ندارد.
 
وی تاکید کرد: شنبه سوم مهرماه، زنگ مهر در تمام مدارس استان کرمان نواخته می شود و این به معنی آغاز تعلیم و تربیت، نشاط و آموزش است لذا برخی تصور نکنند آموزش مجاری به معنی تعطیلی مدارس است.

تشکیل حضوری کلاس ها با اقناع افکار عمومی 

وی افزود: افکار عمومی نسبت به ضرورت تعلیم و تربیت مهم است و اینکه افکار عمومی آماده و پروتکل ها در مدارس رعایت شود دغدغه ای در بازگشایی مدارس باقی نمی گذارد لذا با آمادگی افکار عمومی امکان انجام آموزش حضوری در مدارس فراهم می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مدارس پرجمعیت استان در صورت برگزاری کلاس حضوری شیفت بندی می شوند تصریح کرد: تمام تصمیمات به شکل اقتضایی به مدارس واگذار شده است و تجارب سال قبل می تواند به ما کمک کند.

نسخه جدید شاد امکان گفت و گوی تصویری دارد 

اسکندری نسب گفت: نسخه جدید شاد امکان گفت و گوی تصویری دارد و بزودی از این ظرفیت رونمایی می شود.

برگزاری جشنواره علمدار در آموزش و پرورش کرمان 
 

وی به برگزاری جشنواره علمدار با محوریت سپهبد شهید سلیمانی و ایجاد دبیرخانه دائمی این جشنواره در کرمان اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱۵۰ اثر به این جشنواره رسید امسال نیز جشنواره علمدار در مهر ماه برگزار می شود.

اسکندری نسل گفت: آموزش و پرورش استان کرمان برای پنجمین مرتبه در جشنواره شهید رجایی رتبه برتر را کسب کرد و تلاش می شود تا انتهای سال جاری ساختمان این اداره کل که از سال ۷۴ ناتمام مانده بود، تمام شود.

بازماندن هیچ دانش آموزی از تحصیل پذیرفته نیست

وی تاکید کرد: تحت هیچ شرایطی جا ماندن از تحصیل حتی دانش آموزان اتباع پذیرفته نیست لذا باید در این زمینه دقت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: فردا شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار کرمان برگزار و لیست مدارس فاقد اینترنت اعلام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هیچ کدام از مدارس کرمان برای گرمایش از بخاری نفتی استفاده نمی کنند افزود: بیشتر مدارس گازرسانی شده اند و برخی مدارس نیز از بخاری های تابشی استفاده می کنند. 
اسکندری نسب به آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در مدارس اشاره و تصریح کرد: طبق برنامه باید تا پایان برنامه ششم توسعه ۵۰ درصد از دانش آموزان در این رشته ها تحصیل کنند و مهارت آموزی در اشتغال فرزندان ما بسیار موثر است.

اسکندری نسب همچنین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس این هفته را یادآور دلاورمردی و شجاعت های رزمندگان ایثارگران جانبازان و شهدا دانست و اظهار داشت: شهدایی که خالصانه از جان خود گذشتند به ما درس آزادگی و ایثار دادند.

وی همچنین یاد و خاطره امام، شهدای معلم، دانش آموز، شهدای امنیت، حرم و محور مقاومت و در راس آنها شهید سپهبد سلیمانی را گرامی داشت.
کمک خیرین مدرسه‌ساز در کرمان رشد ۷۰۰ درصدی داشته است

منبع:ایرنـا
? کمک خیرین مدرسه‌ساز در کرمان رشد ۷۰۰ درصدی داشته است