کمبود دارو در کرمان داریم اما مشکل ساز نیست

فت فتو/کرمان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در برخی از اقلام دارویی و بعضی از سرم ها کمبود داریم ولی این کم بودن دلیل بر آن نیست که در بیمارستان ها این اقلام نباشد. دکتر “علی اسدی پور” در گفت‌وگو با فت فتو، درباره کمبود دارو در استان کرمان عنوان کرد: […]

فت فتو/کرمان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در برخی از اقلام دارویی و بعضی از سرم ها کمبود داریم ولی این کم بودن دلیل بر آن نیست که در بیمارستان ها این اقلام نباشد.

دکتر “علی اسدی پور” در گفت‌وگو با فت فتو، درباره کمبود دارو در استان کرمان عنوان کرد: منکر کمبود دارو نیستیم اما این کمبود مشکل ساز نیست و مدیریت شده است.

وی ادامه داد: در برخی از اقلام دارویی و بعضی از سرم ها کمبود داریم ولی این کم بودن دلیل بر آن نیست که در بیمارستان ها این اقلام نباشد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: پزشکان موظف هستند داروهایی که در لیست داروهای ایران وجود داشته باشد، تجویز کنند که برخی از پزشکان متاسفانه طبق این لیست دارو تجویز نمی کنند.

وی ادامه داد: لیست داروهای ایران هر پنج ماه یک بار بررسی و به روزرسانی می شود و تاکید می کنم پزشکان موظفند از این لیست دارو تجویز کنند.

اسدی پور درباره مشکل کمبود سرم در استان کرمان نیز گفت: اکنون این مشکل بسیار کاهش پیدا کرده است.

به گزارش فت فتو، سرهنگ “حمیدرضا میرحبیبی” رییس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان از کشف دو انبار دارو در حاشیه کرمان در روزهای اخیر خبر داد و گفت: ماموران پس از کسب دستور قضائی و در بازرسی از انبارهای مذکور، ۳۲ هزار و ۷۰۴ قلم انواع دارو و ۲۶۴ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی را کشف و ۲ متهم را دستگیر کردند.

میرحبیبی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اقلام کشف شده را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، بیان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و داروهای کشف شده نیز برای توزیع بین بیماران کرونایی تحویل نماینده دانشگاه علوم پزشکی شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان متذکر شد: در این برهه حساس که کشور نیاز مبرم به دارو و اقلام بهداشتی دارد، برخی افراد سودجو با دپو داروهای مورد نیاز بیماران سعی در عرضه آنها در بازار سیاه دارند که ما به این افراد هشدار می دهیم پلیس فعالیت سوداگران بازار دارو را رصد کرده و به شدت با متخلفان برخورد خواهد کرد.

 انتهای پیام
کمبود دارو در کرمان داریم اما مشکل ساز نیست

منبع:ایـسنا
? کمبود دارو در کرمان داریم اما مشکل ساز نیست