کلاهبرداری میلیاردی با چک‌های سرقتی در ۴ استان کشور

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: با تلاش ماموران کلانتری ۱۹ این فرماندهی، یک باند کلاهبرداری میلیاردی و سوء استفاده از دسته چک‌های سرقتی منهدم شد. به گزارش فت فتو از کرمان، سرهنگ مهدی پورامینائی امروز اظهار داشت: طی آبان ماه سال ۹۹ در پی طرح شکایت یک شهروند مبنی بر سرقت یک دستگاه خودروی مزدا، […]


فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: با تلاش ماموران کلانتری ۱۹ این فرماندهی، یک باند کلاهبرداری میلیاردی و سوء استفاده از دسته چک‌های سرقتی منهدم شد.

به گزارش فت فتو از کرمان، سرهنگ مهدی پورامینائی امروز اظهار داشت: طی آبان ماه سال ۹۹ در پی طرح شکایت یک شهروند مبنی بر سرقت یک دستگاه خودروی مزدا، خودروی مسروقه طی همان روز توسط ماموران کلانتری ۱۹ کرمان کشف اما مشخص شد محتویات داخل این خودرو از قبیل یک دسته چک به سرقت رفته‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان افزود: در همین رابطه مالک این خودرو طی سال ۱۴۰۰ از انجام چندین مورد کلاهبردای از طریق گردش چک‌های مربوط به دسته چک سرقتی خود با امضای فردی در استان بابل بابت خرید تعداد زیادی تلفن همراه و برخی لوازم خانگی مطلع و با گزارش این مورد به پلیس، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد.

وی با اشاره به آغاز تحقیقات پلیس در رابطه با این پرونده افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد فرد یا افراد کلاهبردار از طریق ۳۷ برگه چک از چک‌های سرقتی، از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند و در ادامه نیز یک خانم با مراجعه به کلانتری ۱۹ از اغفالش توسط فردی ناشناس با جعل شناسنامه وی و دریافت دو جلد دسته چک سفید امضا به بهانه تجارت شکایتی طرح کرد که بررسی های بعدی نشان داد این مورد هم بی‌ارتباط با عاملان کلاهبرداری با چک‌های سرقتی نیست.

پورامینائی تصریح کرد: در ادامه ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پیجوئی‌های پلیسی یک باند ۴ نفره مرتبط با این کلاهبرداری‌ها را شناسائی و در تحقیقات بعدی متوجه شدند اعضای این باند آخرین کلاهبرداری خود را در استان خراسان رضوی بابت خرید یک دستگاه خودروی لکسوس انجام داده‌اند که با تلاش پلیس اعضای این باند که یکی از آنها یک خانم بود طی چند عملیات جداگانه توسط ماموران کلانتری ۱۹ دستگیر شدند.

وی بیان داشت: در بازجویی‌های تکمیلی مشخص شد این افراد پس از خریدن دسته چک سرقتی اقدام به فریب و کلاهبرداری از شهروندان در استان‌های کرمان، خراسان رضوی، مازندران و استان مرکزی کرده‌اند که تحقیقات تکمیلی از این متهمان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان خاطرنشان کرد: باید در نگهداری مدارک و اسناد شخصی به خصوص دسته چک و دیگر اوراق بهادار دقت بیشتری داشته باشیم و موارد مشکوک در هر زمینه را نیز به پلیس گزارش کنیم.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق

کلاهبرداری میلیاردی با چک‌های سرقتی در ۴ استان کشور

منبع:فــارس
? کلاهبرداری میلیاردی با چک‌های سرقتی در ۴ استان کشور