کلاهبرداری بزرگ با دسته چک و مدارک جعلي

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به کلاهبرداری مبالغ بسیار بالا در برخی نقاط کشور از طریق صدور دسته چک و مدارک جعلی، در زمینه پیشگیری از اینگونه موارد به شهروندان هشدار داد. به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری فت فتو؛ به نقل از روابط عمومی پلیس کرمان سرهنگ یدالله حسن پور رئیس گفت: افراد سودجو و […]

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به کلاهبرداری مبالغ بسیار بالا در برخی نقاط کشور از طریق صدور دسته چک و مدارک جعلی، در زمینه پیشگیری از اینگونه موارد به شهروندان هشدار داد.

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری فت فتو؛ به نقل از روابط عمومی پلیس کرمان سرهنگ یدالله حسن پور رئیس گفت: افراد سودجو و کلاهبردار همواره به روش‌های مختلف و از موقعیت‌های خاص برای فریب و اغفال مردم و دست‌یابی آسان به پول و ثروت دیگران سوء استفاده می‌کنند که مهمترین عامل پیشگیری از اینگونه موارد دقت عمل و هوشیاری خود مردم در مقابل وعده‌های فریبنده اینگونه افراد است.

وی افزود: در همین راستا بنا به تحلیل جرائم رخ داده در برخی نقاط کشور، پرونده‌های متعددی با موضوع صدور دسته چک با مدارک جعلي و کلاهبرداری از شهروندان با حصول مال نامشروع تشکیل شده است که در این پرونده ها افراد کلاهبردار با سوء استفاده از هویت برخی افراد که معمولا معتاد و سابقه دار هستند دسته چک صادر و از طریق همین دسته چک‌ها اقدام به خریدهای چند میلیونی انواع کالا کرده و شهروندان و بازاریان را اغفال می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به رقم خوردن کلاهبرداری های چند میلیاردی در برخی استان های کشور تصریح کرد: کلاهبرداران ممکن است با این روش اقدام به خرید انواع کالا، خدمات، خودرو، املاک، تبلیغ شرکت‌های صوری و تنظیم دیگر مبایعه نامه‌های جعلی بنمایند که این موارد باعث تحمیل خسارت به مردم و چک‌های برگشتي زیادی به سيستم بانکي و اقتصاد کشور می‌شود.

انتهای خبر/ تاج الدینی
کلاهبرداری بزرگ با دسته چک و مدارک جعلي

منبع:آرمـان
? کلاهبرداری بزرگ با دسته چک و مدارک جعلي