کسب رتبه برتر اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در جشنواره «شهید رجایی»

اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه‌های اجرایی استان، عنوان دستگاه برتر بیست‌وسومین جشنواره شهید رجایی را در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی کسب کرد. به گزارش فت فتو از کرمان، احمد اسکندری‌نسب، مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان امروز یکشنبه ۲۱ شهریورماه در نشست شورای اداری استان که به ریاست […]

اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه‌های اجرایی استان، عنوان دستگاه برتر بیست‌وسومین جشنواره شهید رجایی را در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی کسب کرد.

به گزارش فت فتو از کرمان، احمد اسکندری‌نسب، مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان امروز یکشنبه ۲۱ شهریورماه در نشست شورای اداری استان که به ریاست استاندار کرمان برگزار شد و در حاشیه آئین تجلیل از دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی استان کرمان، بیان کرد: توزیع بیش از ۱۲هزار دستگاه گوشی تلفن هوشمند همراه و تبلت میان دانش‌آموزان بی بضاعت با کمک خیران، بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان از مهمترین اقدامات فرهنگی آموزش و پرورش استان در زیست بوم کرونا بود.

وی تصریح کرد: راه اندازی مکتب راهیان نور حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان با همکاری سپاه ثارالله در اردوگاه جوادیه از مهمترین اقدامات فرهنگی آموزش و پرورش استان در حوزه فرهنگی در راستای ترویج ایثار و شهادت بین دانش آموزان در سال ۱۳۹۹ است.

اسکندری نسب با اشاره به راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه نانو در شهرستان‌های بم، سیرجان، کرمان و جیرفت گفت: دانش‌آموزان کرمانی در جشنواره نانو سال ۱۳۹۹ خوش درخشیدند و استان کرمان در زمینه ترویج، راه‌اندازی و پژوهش در زمینه نانو در سطح استان‌های برتر کشور است.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان کرمان از کسب ۴۲۰ رتبه زیر یک هزار توسط دانش آموزان استان در کنکور سراسری ۹۹ و رشد ۳۹ درصدی نسبت به سال ۹۸ خبر داد و افزود: در کنکور ۱۴۰۰ نیز دانش آموزان استان ۴۹۹ رتبه زیر یک هزار  کسب کردند.

اسکندری نسب از تولید ۳۳ هزار و ۲۳۰ محتوای الکترونیکی و ۸ هزار و ۶۶  درسنامه ویژه دانش آموزان ابتدایی در زیست بوم کرونا  خبر داد و افزود: بیش از ۶ هزار و ۳۲۰ محتوای الکترنیکی در سامانه فناوری اطلاعات مدارس استان جهت استفاده دانش آموزان متوسطه در زیست بوم کرونا بارگذاری شده است.

وی با بیان اینکه ۱۷۵طرح دانش آموزی استان به جشنواره خوارزمی ارسال شده از برگزیده شدن ۳۲ طرح دانش آموزی استان در این جشنواره و کسب ۱۴ رتبه برتر کشوری خبر داد.

اسکندری نسب افزود: دانش آموزان استان ۳۹ مدال در المپیادهای علمی کشور کسب کردند و ۲۴ اثر دانش آموزی استان به جشنواره نوجوان خوارزمی ارسال شده که از این تعداد ۱۸ رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان استان کسب شده است.

 جشنواره شهید رجایی به ‌منظور ارزیابی عملکرد سالیانه دستگاه‌های اجرایی کشور، شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت در راستای نهادینه کردن فرهنگ ارتقا و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف به‌ منظور پایش اجرای اصلاح امور اداری برگزار می‌شود و اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان پنجمین سال متوالی است که رتبه برتر جشنواره شهید رجایی را در شاخص‌های عمومی و اختصاصی در گروه فرهنگی، آموزشی و پرورشی کسب می‌کند.

 در پایان این جلسه از احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان به دلیل کسب رتبه برتر در جشنواره شهید رجایی تجلیل شد.

انتهای پیام
کسب رتبه برتر اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در جشنواره «شهید رجایی»

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? کسب رتبه برتر اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان در جشنواره «شهید رجایی»