کرمان؛ میزبان جشنواره جهانی«شعر مقاومت»

به گزارش فت فتو از کرمان و به نقل از روابط عمومی شهرداری، آیین آغاز جشنواره جهانی«شعر مقاومت کرمان» و رونمایی از نشان این جشنواره، امروز، ۲۲ اردیبهشت‌ماه در سالن مفاخر شهرداری کرمان برگزار شد. سعید شعرباف، شهردار کرمان در این نشست با بیان اینکه جشنواره جهانی شعر مقاومت کرمان، سرآغاز یک حرکت فرهنگی عمیق […]

به گزارش فت فتو از کرمان و به نقل از روابط عمومی شهرداری، آیین آغاز جشنواره جهانی«شعر مقاومت کرمان» و رونمایی از نشان این جشنواره، امروز، ۲۲ اردیبهشت‌ماه در سالن مفاخر شهرداری کرمان برگزار شد.

سعید شعرباف، شهردار کرمان در این نشست با بیان اینکه جشنواره جهانی شعر مقاومت کرمان، سرآغاز یک حرکت فرهنگی عمیق است که می‌تواند ظرفیت‌های کرمان را به‌ عنوان جهان‌شهر مقاومت معرفی کند، به قابلیت‌های جهانی کرمان در حوزه‌ی هنر ایرانی اشاره کرد و گفت:‌ جشنواره شعر مقاومت کرمان، می‌تواند کرمان را پل ارتباطی تمام ظلم‌ستیزان جهان با یکدیگر قرار دهد.

شعرباف با بیان اینکه کار برای حاج‌ قاسم و در شهر حاج‌ قاسم باید ویژه باشد، افزود: امیدواریم بتوانیم هم در محتوا و هم در قالب، آن گونه که شایسته‌ی مقام شهید میدان مقاومت و سردار سلیمانی است، این جشنواره را برگزار کنیم.

مجتبی احمدی، دبیر تخصصی جشنواره شعر مقاومت کرمان نیز در این مراسم با بیان این که جامعه هدف این جشنواره، شاعران سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در همه‌ کشورها هستند، گفت: فراخوان این جشنواره روز سوم خرداد مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر منتشر خواهد شد و با استفاده از امکانات ارتباطی مختلف به‌دست شاعران در کشورهای جهان خواهد رسید.

وی ادامه داد: پنج نفر از شاعران پیشکسوت و صاحب‌نظر کشور، شورای تخصصی جشنواره یاد شده را تشکیل می‌دهند که بر فرایند شکل‌گیری و اجرایی آن نظارت خواهند داشت.

احمدی افزود: سعی کردیم از کلیشه‌های رایج در برگزاری رویدادهای مشابه فاصله بگیریم و تعریف واژه‌ی مقاومت را به‌ وسعت تمام ظلم‌ستیزان عالم گسترش دهیم.

دبیر تخصصی جشنواره شعر مقاومت کرمان از مهلت ارسال آثار تا ۲۰ مرداد‌ ماه سال جاری خبر داد و گفت: این جشنواره هفته‌ آخر آبان‌ماه، طی سه روز برگزار ‌خواهد شد.

انتهای پیام
کرمان؛ میزبان جشنواره جهانی«شعر مقاومت»

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? کرمان؛ میزبان جشنواره جهانی«شعر مقاومت»