کاهش نگران کننده نرخ فرزندآوری در فهرج

حسین خالق پور گفت: نرخ فرزندآوری در شهرستان فهرج طی سال جاری به پایین ترین حد خود به نسبت سال های گذشته رسیده است. به گزارش فت فتو؛ حسین خالق پور‌ رییس اداره ثبت احوال فهرج طی گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به کاهش نرخ فرزندآوری در این شهرستان بیان کرد: از ابتدای سال […]

حسین خالق پور گفت: نرخ فرزندآوری در شهرستان فهرج طی سال جاری به پایین ترین حد خود به نسبت سال های گذشته رسیده است.

به گزارش فت فتو؛ حسین خالق پور‌ رییس اداره ثبت احوال فهرج طی گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به کاهش نرخ فرزندآوری در این شهرستان بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون میزان زاد و ولد در شهرستان فهرج ۳۰۵ نفر بوده است.
وی افزود: این در حالی است که آمار مذکور به نسبت مشابه سال قبل با کاهش ۵۴ نفری روبرو‌ بوده است.

خالق پور میزان تولد دختران و پسران را در سال قبل به ترتیب ۴۲۹ و ۴۴۶ نفر عنوان و افزود: این آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۶۸ نفر برای نوزادان پسر و ۱۳۷ نفر نیز برای نوزادان دختر به ثبت رسیده است.

رئیس ثبت احوال فهرج با بیان اینکه نرخ فرزندآوری در شهرستان فهرج طی سال جای به پایین ترین حد خود رسیده است اضافه کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی باید فرهنگ فرزندآوری تقویت و ترویج داده شود تا نسل های آینده با مشکلات عدیده ای مواجه نشوند.

وی در ادامه پیرامون فراوان‌ترین نام‌های منتخب در سال جاری برای نوزادان فهرجی گفت: فاطمه زهرا، فاطمه ثنا و مرسانا برای دختران و امیر علی، محمدطاها و امیرمحمد برای پسران بیشترین فراوانی را از آغاز سال ۱۴۰۰ تاکنون داشته اند.

انتهای پیام/عباسزاده
کاهش نگران کننده نرخ فرزندآوری در فهرج

منبع:آرمـان
? کاهش نگران کننده نرخ فرزندآوری در فهرج