کاهش شاخص کسب و کارهای نوپا در ایران در سال گذشته

فت فتو/کرمان مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: گزارش سازمان جهانی کارآفرینی در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ روند کاهشی را در قصد کارآفرینانه و شاخص کسب و کارهای نوپای ایران را نشان می دهد. “اصغر نورالله زاده” شامگاه ۲۲ آبان ماه در مراسم افتتاحیه فروشگاه “سی سی” در کرمان با اشاره به هفته جهانی […]

فت فتو/کرمان مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: گزارش سازمان جهانی کارآفرینی در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ روند کاهشی را در قصد کارآفرینانه و شاخص کسب و کارهای نوپای ایران را نشان می دهد.

“اصغر نورالله زاده” شامگاه ۲۲ آبان ماه در مراسم افتتاحیه فروشگاه “سی سی” در کرمان با اشاره به هفته جهانی کارآفرینی اظهار کرد: گزارش سازمان جهانی کارآفرینی در سال ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ روند کاهشی را در قصد کارآفرینانه و شاخص کسب و کارهای نوپا در ایران نشان می دهد که بخشی از این مسئله به کرونا بر می گردد.

وی با اشاره به افتتاح فروشگاه “سی سی” در کرمان افزود: باید تلاش کنیم این مرکز که به عنوان مرکز خدمات کسب و کار فعال شده و یکی از بحث های آن فروش و بازاریابی است، باید این مرکز علاوه بر فروش حضوری، فروش مجازی را نیز دنبال کند.

نورالله زاده تصریح کرد: در حال حاضر در کشور سفارش پذیری نداریم و امیدواریم بتوانیم سفارش پذیری را نیز در این مرکز داشته باشیم و باید هر هفته یک رویداد در این مرکز برگزار شود که متناسب با ظرفیت های استان کرمان باشد از جمله صنایع دستی، بسته بندی و …

وی بیان کرد: باید صنایع دستی را به کالای ضروری تبدیل کنیم و مردم به جای تلقی کالای لوکس، از آن استفاده کنند و این مرکز باید در این زمینه طراحی و کار کند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: فروش اعتباری را در این حوزه دنبال می کنیم و علاوه بر تحریک تولید، باید تقاضا را نیز تحریک کنیم تا کسانی که می خواهند خرید کنند و امکان نقدی ندارند، با اقساط به صورت قرض الحسنه انجام بدهند تا رونق تولید را از این مسیر به نتیجه برسانیم.

وی افزود: آمادگی داریم ایجاد خانه های خلاق را در خانه های تاریخی بافت کهن کرمان حمایت کنیم و اساس کارگاه های تولید را در این مراکز قرار بدهیم و یا هر کاربری دیگری که اجازه داده شود.

نورالله زاده تصریح کرد: امیدواریم مجموعه خدماتی که در فروشگاه “سی سی” شکل می گیرد موجب کمک به فروش کسب و کارهای خانگی کمک کرده و در اینجا جمعه بازار رونق بگیرد و اینجا به مرکز عمده فروش صنایع دستی و … تبدیل شود.

به گزارش فت فتو، فروشگاه “سی سی” توسط صندوق کارآفرینی امید در کرمان افتتاح شده که این فروشگاه محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار، جوانان و مددجویان نهادهای حمایتی از سراسر کشور را در قالب نمایشگاه و فروشگاه عرضه می کند.

انتهای پیام
کاهش شاخص کسب و کارهای نوپا در ایران در سال گذشته

منبع:ایـسنا
? کاهش شاخص کسب و کارهای نوپا در ایران در سال گذشته