کاهش جزئی سفرهای مردم؛ آمارها همچنان در اوج

سفرهای جاده‌ای مردم در هفته گذشته گر چه همچنان در مقایسه با هفته پایانی شهریور در بالاترین میزان خود قرار دارد، اما نسبت به هفته پایانی شهریور ماه کاهش جزئی را تجربه کرده است.

به گزارش فت فتو، سفرهای مردم در نخستین هفته پاییز و همزمان با بازگشایی مدارس همچنان در بالاترین میزان خود قرار دارد اما نسبت به هفته پایانی شهریور ماه کاهش جزئی یک درصدی را تجربه کرده است. چرا که بر اساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور از تحلیل وضعیت تردد در روزهای دوم تا هشتم مهر ماه، متوسط تردد بین استانی به یک میلیون و ۹۰۳ هزار و ۷۲ وسیله نقلیه رسیده که نسبت به مدت مشابه در هفته قبل از این گزارش یک درصد کاهش یافته اما در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته شش درصد رشد داشته است.

البته  در این بازه زمانی ۹ میلیون و ۱۸۶ هزار خودرو در محورهای برون شهری مشاهده شدند که بیش از ۵۰۰ هزار خودور بیشتر از هفته قبل از این گزارش بوده و رشد قابل توجهی در این زمینه به حساب می‌آید. در این میان خودروهای تهران و البرز با سهمی حدود ۲۵ درصد صدرنشین سفرهای جاده‌ای هستند و پس از آن وسایل نقلیه با پلاک استان‌های اصفهان، فارس، خراسان رضوی و مازندران در در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اتفاق دیگری که در هفته گذشته رخ داد این بود که به غیر از پنج استان، سفرهای مردم در دیگر استان‌های کشور روند افزایشی نسبت به هفته مشابه سال قبل داشته و بر اساس این آمار ترددهای جاده‌ای در بازه زمانی مذکور در استان‌های خوزستان، گلستان، خراسان شمالی، بوشهر و گیلان به ترتیب درصد، ۳۲ درصد، ۲۵ درصد، ۱۵ درصد، ۱۵ درصد و ۱۲ درصد نسبت به هفته مشابه سال گذشته بیشترین افزایش را داشته است. همین آمار نسبت به هفته گذشته برای استان‌های کرمان، خراسان شمالی، گلستان و بوشهر به ترتیب با ۱۵ درصد، ۱۵ درصد، ۱۱ درصد و ۹ درصد بیشترین رشد را نشان می‌دهد.

بیشترین کاهش تردد بین استانی نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و کرمان به ترتیب با منفی شش درصد، منفی شش درصد، منفی سه درصد و منفی سه درصد اختصاص دارد و در قیاس با هفته گذشته بیشترین میزان کاهش تردد در استان‌های کهکیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان جنوبی رخ داده است.

انتهای پیام
کاهش جزئی سفرهای مردم؛ آمارها همچنان در اوج

منبع: ایــسنا
💬کاهش جزئی سفرهای مردم؛ آمارها همچنان در اوج : اخبار استان کرمان – اقتصادی