کاهش توان مالی قاچاقچیان با شناسایی بنیان‌های مالی

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: درمبارزه با قاچاق باید بنیان‌های مالی قاچاقچیان شناسایی، تا توان مالی آنها کم شود. به گزارش فت فتو، حجت الاسلام والمسلمین حمیدی در نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرگفت: اگر در طول این سال‌ها میزان موفقیت ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر کم بوده علت این […]

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: درمبارزه با قاچاق باید بنیان‌های مالی قاچاقچیان شناسایی، تا توان مالی آنها کم شود.

به گزارش فت فتو، حجت الاسلام والمسلمین حمیدی در نشست مشترک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرگفت: اگر در طول این سال‌ها میزان موفقیت ما در حوزه مبارزه با مواد مخدر کم بوده علت این است که کار علمی و تحقیقاتی کمتری در این زمینه انجام داده ایم و یا تصمیمات مناسبی نگرفتیم.

 

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حدود بیست و چهار عضو دارد، ولی متاسفانه کار بر دوش نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و ضابطین است و سایر دستگاه‌ها و ادارات که برای آن‌ها در این زمینه تکلیف مشخص شده کمتر پای کار هستند گفت: این یکی از دلایل عدم موفقیت حداقلی ما در حوزه مبارزه با مواد مخدراست.

 

رئیس کل دادگستری استان در خصوص تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی نیز گفت: یکی از دغدغه‌های چند دهه پیروزی انقلاب اسلامی همین مسئله هست که به موقع تعیین تکلیف نمی‌شوند و به موقع به مزایده گذاشته نمی‌شوند و هم حق مردم تضییع می‌شود و هم به بیت المال آسیب جدی می‌رسد و خودرو‌ها اسقاط می‌شوند در نتیجه باید در این خصوص عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۹۴۸ خودروی توقیفی در استان داریم کی فضای مناسبی برای نگهداری از آن‌ها وجود ندارد از این تعداد خودرو ۴۸۹ خودرو مصادره شده و رای قطعی دارند، اما همچنان در پارکینگ‌ها هستند و تعیین تکلیف نشده اند و لازم است که مزایده‌های آن‌ها به زودی برگزار و به فروش برسند.
کاهش توان مالی قاچاقچیان با شناسایی بنیان‌های مالی

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? کاهش توان مالی قاچاقچیان با شناسایی بنیان‌های مالی