چهار سایت ۵G در کرمان راه اندازی شد

حسین ساجدی با اشاره به راه اندازی چهار سایت ۵G در کرمان گفت: نسل پنجم فقط برای ارتباطات نیست بلکه کاربرد اصلی آن در استفاده از فناوری های مختلف مانند اینترنت اشیا، شهر هوشمند و در نهایت اقتصاد دیجیتال است. به گزارش فت فتو؛ حسین ساجدی از اعلام راه اندازی نخستین سایت ۵G در استان […]

حسین ساجدی با اشاره به راه اندازی چهار سایت ۵G در کرمان گفت: نسل پنجم فقط برای ارتباطات نیست بلکه کاربرد اصلی آن در استفاده از فناوری های مختلف مانند اینترنت اشیا، شهر هوشمند و در نهایت اقتصاد دیجیتال است.

به گزارش فت فتو؛ حسین ساجدی از اعلام راه اندازی نخستین سایت ۵G در استان خبرداد و گفت: ‌‌‌شبکه نسل‌‌ پنج‌ ‌تلفن‌‌ همراه ‌۵G،‌ دارای‌ مزایایی‌ نظیر‌سرعت‌ بیشتر، تاخیرکمتر، تعداد و تراکم بالاتر و شبکه پایداراست که این مزایا، منجر به مدیریت خدمات حیاتی، دستیابی به پهن باند سریعتردر همه جا و بهره گیری از اینترنت اشیای انبوه می‌شود.
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان فناوری  ۵G را یکی از بزرگترین اتفاق های شبکه ملی اطلاعات در استان دانست و ابراز کرد: فناوری ۵G ضمن افزایش سرعت و کیفیت خدمات دیجیتال، به توسعه خدمات شهرهوشمند و خدمات مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء‌می پردازد؛ بنابراین با استفاده از این فناوری می توان با ایجاد زیرساخت های لازم، رشد شرکت های فعال، حمایت و پشتیبانی جدی از کسب و کارهای نوپای اینترنتی از آغاز تا ورود به بازاررا تسریع کرد.

وی خاطر نشان کرد: در واقع اینترنت نسل پنجم در حال حاضر آخرین سری از نسل شبکه اینترنت بی‌سیم است که به طورکلی این فناوری به علت بی‌سیم (Wireless) بودن و ارائه پهنای باند بسیار زیاد، سرعت فوق‌العاده بالایی را برای انتقال داده‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

انتهای پیام/م
 
چهار سایت ۵G در کرمان راه اندازی شد

منبع:آرمـان
? چهار سایت ۵G در کرمان راه اندازی شد