چند تست کرونا از زائران اربعین در مرزهای زمینی و هوایی گرفته شد ؟

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از غربالگری کرونا در ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر عتبات عالیات و اربعین در مرزهای زمینی مهران، چذابه و شلمچه خبر داد

به گزارش فت فتو؛ دکتر محمد مهدی گویا گفت: تا روز جمعه ۹ مهرماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر اربعین در مرزهای زمینی غربالگری کرونا شدند و ۶ هزار تست تشخیصی سریع و ۳ هزار و ۲۴۱ تست pcr انجام گرفت که در مجموع ۲۲۲ مورد مثبت کرونا ثبت شد که به قرنطینه اعزام شدند.

وی افزود: علاوه بر این، در مرزهای هوایی نیز ۳ هزار و ۳۶۵ مورد تست کرونا و ۵ هزار و ۱۵۹ مورد تست تشخیصی از زائرین عتبات عالیات گرفته شد که ۱۱۵ مورد ابتلا به کرونا تشخیص و به قرنطینه  اعزام شدند.

وی تصریح کرد: کسانی که به قرنطینه اعزام می شوند بایستی آنجا اقامت داشته باشند تا زمانی که کاملا اطمینان حاصل شود که علائم ندارند و بعد از منفی شدن تست به شهرستان های خود برمی گردند. همچنین کلیه افرادی که که با این اشخاص در ارتباط بوده اند هم مورد آزمایش قرار می گیرند.

وی بیان کرد: در مجموع با وجود حجم بسیار زیادی از زائران اعزامی که بسیار فراتز ار پیش بینی ها بود این عملیات تاکنون با موفقیت کامل انجام شده است. به عنوان مثال در پرواز نجف اشرف به کرمان که حامل ۱۳۰ زائر بود و از همگی تست انجام شد ۲۷ مورد ابتلا به کرونا تشخیص داده شد.

دکتر گویا با اشاره به یک نمونه فعالیت تیم های بهداشتی در مرزها گفت: همکاران ما از نیمه شب که پرواز به زمین نشست تا صبح در مرکز مراقبت مرزی بی وقفه مشغول انجام تست ها و مراقبت های لازم بودند و اگر چنین نمی شد می توانست پیامدهای نگران کننده ای در پی داشته باشد.
چند تست کرونا از زائران اربعین در مرزهای زمینی و هوایی گرفته شد ؟

منبع:بــرنا
💬
چند تست کرونا از زائران اربعین در مرزهای زمینی و هوایی گرفته شد ؟