پیوند اتصالی مرکبات در جنوب کرمان آموزش داده شد

جیرفت – فت فتو – مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اعلام کرد: آموزش های مربوط به پیوند اتصالی مرکبات با هدف مدیریت و کاهش عارضه زوال این درختان به باغداران شهرستان عنبرآباد ارائه شد؛ این طرح به صورت پایلوت(نمونه) کشوری در جنوب کرمان به اجرا درآمده است. به گزارش روز سه شنبه فت […]

جیرفت – فت فتو – مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اعلام کرد: آموزش های مربوط به پیوند اتصالی مرکبات با هدف مدیریت و کاهش عارضه زوال این درختان به باغداران شهرستان عنبرآباد ارائه شد؛ این طرح به صورت پایلوت(نمونه) کشوری در جنوب کرمان به اجرا درآمده است.

به گزارش روز سه شنبه فت فتو به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان عنبرآباد، امیر امیرشکاری اظهارداشت: این آموزش ها با حضور شماری از کارشناسان باغبانی، ترویج و باغداران در اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی کلید خورده است.

وی تصریح کرد: پایلوت پیوند اتصالی یکی از پایلوت هایی بوده که به منظور کاهش و مدیریت عارضه زوال مرکبات در سال جاری با همکاری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری در منطقه جنوب کرمان، شهرستان عنبرآباد در حال اجراست.

امیرشکاری افزود: در اجرای این طرح اسفند سال گذشته پایه های مناسب و مقاوم به عارضه زوال تهیه و در محل باغ مرکبات و در نزدیکی تنه درختان درگیر عارضه زوال کشت شده و با فرا رسیدن فصل مناسب پیوند، عملیات پیوند اتصالی با استفاده از  این پایه ها انجام می شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: با توجه به عارضه زوال، این پیوند روش بسیار مناسبی برای احیای درختان و بالا بردن طول عمر اقتصادی درختان مرکبات به شمار می رود.

وی توصیه کرد: باغداران می توانند عمر اقتصادی باغات مرکباتی که دچار عارضه زوال شده اند را با  این شیوه پیوند افزایش دهند.

جنوب استان کرمان از قطب های تولید مرکبات در کشور به شمار می رود.
پیوند اتصالی مرکبات در جنوب کرمان آموزش داده شد

منبع:ایرنـا
? پیوند اتصالی مرکبات در جنوب کرمان آموزش داده شد