پیش بینی برداشت ۱۳هزار تن گردو از باغات استان در سال جاری

لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت:سطح زیر کشت باغات گردو استان ۱۷۱۰۰هکتار است که۳۶۰۰هکتار آن نهال و ۱۳۵۰۰ هکتار آن بارور می باشد. به گزارش “فت فتو” لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه پیش بینی می شود در سال جاری حدود ۱۲۰۰۰  تن محصول گردو برداشت […]

لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت:سطح زیر کشت باغات گردو استان ۱۷۱۰۰هکتار است که۳۶۰۰هکتار آن نهال و ۱۳۵۰۰ هکتار آن بارور می باشد.

به گزارش “فت فتو” لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه پیش بینی می شود در سال جاری حدود ۱۲۰۰۰  تن محصول گردو برداشت شود، افزود: میزان برداشت در سال گذشته حدود ۱۳۰۰۰ تن بوده و میزان برداشت امسال نسبت به سال گذشته حدود۱۰۰۰تن کاهش داشته که به علت خسارت سرمازدگی وخشکسالی باغات بوده است.

لطفعلی زاده تصریح کرد: از هر هکتار باغ گردوحدود ۹۰۰کیلو گرم گردو برداشت می شود و برداشت از اوایل شهریور ماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه دارد و شهرستان بافت بیشترین برداشت گردو را دارد.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ الی ۶۰درصد گردوی برداشتی در داخل استان به مصرف می رسد، افزود: گردو تولیدی در داخل استان و کشور به مصرف می رسد و مقداری هم به کشور های همسایه صادر می شود.

انتهای پیام/تاج الدینی
پیش بینی برداشت ۱۳هزار تن گردو از باغات استان در سال جاری

منبع:آرمـان
? پیش بینی برداشت ۱۳هزار تن گردو از باغات استان در سال جاری