پیش بینی برداشت حدود ۱۰۰۰ تن پسته در راور

خواجویی رئیس جهاد کشاورزی راور از پیش بینی برداشت حدود هزار تن پسته از سطح ۸ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغ‌های بارور در این شهرستان خبر داد. به گزارش “فت فتو” خواجویی رئیس جهاد کشاورزی راور، سطح زیر کشت باغات پسته این شهرستان را ۸ هزار و ۷۰۰ هکتار دانست و گفت: از این […]

خواجویی رئیس جهاد کشاورزی راور از پیش بینی برداشت حدود هزار تن پسته از سطح ۸ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغ‌های بارور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش “فت فتو” خواجویی رئیس جهاد کشاورزی راور، سطح زیر کشت باغات پسته این شهرستان را ۸ هزار و ۷۰۰ هکتار دانست و گفت: از این میزان، ۸ هزار و ۲۰۰هکتار آن طی امسال بارور و ۵۰۰ هکتار آن غیربارور است.

وی افزود: برداشت پسته با توجه به شرایط آب و هوایی این شهرستان از اوایل شهریور آغاز شده است و تا اواسط مهر ماه ادامه خواهد داشت.

خواجویی بیان کرد: امسال با توجه به عوامل خسارت زا از جمله طوفان، تگرگ، تامین نکردن نیاز سرمایی و خشکسالی، میزان عملکرد در برخی از ارقام به شدت کاهش یافته است.

رئیس جهاد کشاورزی  شهرستان راور گفت: با توجه به خسارات وارده بر کشاورزان، صندوق بیمه محصولات کشاورزی و مدیریت بحران باید از کشاورزان خسارت دیده حمایت‌های لازم را داشته باشند.
خواجویی افزود: پیش بینی می‌شود، حدود هزار تن پسته از باغات شهرستان را‌ور برداشت و به بازار عرضه شود.

انتهای پیام/تاج الدینی
پیش بینی برداشت حدود ۱۰۰۰ تن پسته در راور

منبع:آرمـان
? پیش بینی برداشت حدود ۱۰۰۰ تن پسته در راور