پیشرفت جوامع به دلیل اهمیت دادن به حوزه آموزش و پرورش است

کرمان – فت فتو – نماینده مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین بازگشایی مدارس گفت: پیشرفت و توسعه جوامع در حوزه های اقتصادی، سیاسی، مهارت های اخلاقی، علمی، انسانی و مهارت های اجتماعی به دلیل توجه و اهمیت ویژه این کشورها به حوزه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است.  به گزارش […]

کرمان – فت فتو – نماینده مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین بازگشایی مدارس گفت: پیشرفت و توسعه جوامع در حوزه های اقتصادی، سیاسی، مهارت های اخلاقی، علمی، انسانی و مهارت های اجتماعی به دلیل توجه و اهمیت ویژه این کشورها به حوزه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است. 

به گزارش فت فتو، عنایت الله رئیسی روز یکشنبه در آئین آغاز سال تحصیلی در هنرستان شهید میرزابیگی رفسنجان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: پیشرفت شگرف  کشورهای توسعه یافته به دلیل اهمیت دادن به پرورش فرزندان در حوزه های وجدان کار، مهارت اجتماعی، مسایل اخلاقی و غیره است.

وی تصریح کرد: شاید در کشور ما حوزه آموزش و پرورش به دلایل وجود سختی ها، جنگ و تحریم در اولویت نخست نظام حکومتی آنطور که باید قرار نگرفته باشد که البته امیدواریم این توجه به حوزه تعلیم و تربیت بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: باید مسائل تعلیم و تربیت را به طور عمقی به فرزندانمان آموزش دهیم.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید نقّاد، پرسشگر و پژوهشگر باشند و اگر معلمان توجه کنند و دانش آموز را به سمت کنجکاوی و سوال پرسیدن سوق دهند، علاوه بر آموختن علم و دانش، مهارت های اجتماعی را نیز فرا می گیرند.

وی همچنین گفت: امروز چهارمین روز از هفته دفاع مقدس به نام ولایت مداری، جوانان  و آموزش پژوهی و دانش پژوهی است و مقارن با بازگشایی مدارس به صورت حضوری و نیمه حضوری است.

امر تربیت باید به صورت تخصصی باشد

فرماندار رفسنجان نی  در این آئین گفت: فرهنگیان در آموزش و پرورش تمام هم و غم خود را می گذارند تا دانش آموز بتواند اندوخته های علمی بیشتری برای خود و کشور کشور کسب کند.

مجید فصیحی هرندی با بیان اینکه دانش آموزان در امر پرورش به طور نسبی خوب هستند زیرا این نهم در نتایج کنکور مشخص است.

وی ادامه داد: رتبه دوم کنکور ریاضی امسال از بین دانش آموزان رفسنجان بود که بدون استفاده از شرایط ویژه این رتبه را کسب و افتخار آفرینی کرد.

فرماندار رفسنجان افزود: همان طوری که در امر پرورش هر دانش آموزی با دانش آموز دیگر متفاوت است در امر تربیت نیز همینطور است، لذا در این امور باید به طور تخصصی وارد شد و دانش آموزان را راهنمایی کرد.

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: بچه ها را باید برای زمان آینده پرورش دهیم نه برای حال و نباید به دلایل وجود مشکلات موجود برای دانش آموز فضایی به وجود آوریم که در آینده موجب افسردگی وی شود.

امام جمعه رفسنجان نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان اظهار کرد: همه می دانید در این هفته یاد و مروری می شود از گذشته ای که تمام دنیا به جنگ با ایران به پا خواستند.

پیشرفت جوامع به دلیل اهمیت دادن به حوزه آموزش و پرورش است

حجت الاسلام اصغر عسکری افزود: ایران در جنگ تحمیلی در مقابل دنیا ایستاد و دشمن به لطف خدا و حضور همه مردم و رهبری های امام راحل (ره) نتوانست یک وجب از این کشور و سرزمین را اشغال کند.

 حجت الاسلام اصغر عسکری بیان کرد: دشمن بنا داشت تمام ایران را تصاحب کند اما بعد از ناکامی به تصرف خوزستان راضی شد اما به آرزویش نرسید.

وی تصریح کرد: تمام اقشار جامعه در دفاع مقدس شرکت داشتند چنانچه ۳۶ هزار دانش آموز کشور در این جنگ تحمیلی شهید شدند.

حجت الاسلام عسکری بیان کرد: امروز هر کلاس ما سنگر و هر دانش آموز نیرویی است که می تواند با سلاح علم در همه صحنه ها حاضر باشد.

دانش آموزان ۳۱ مدرسه رفسنجان به صورت حضوری در کلاس های درس شرکت می کنند 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان نیز با اشاره به شرایط دشوار آموزش مجازی در برخی مناطق این شهرستان افزود: امسال هم مسئولین کشور اعم از وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با کرونا در تلاش هستند تا مدارس دوباره به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

حسین تقوی رشیدی زاده تصریح کرد: ۳۱ مدرسه زیر ۵۰ دانش آموز رفسنجان با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد.

رفسنجان بیش از ۵۴ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف دارد.
پیشرفت جوامع به دلیل اهمیت دادن به حوزه آموزش و پرورش است

منبع:ایرنـا
? پیشرفت جوامع به دلیل اهمیت دادن به حوزه آموزش و پرورش است