پیامک جعلی و کلاهبرداری از افراد

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کرمان : پیامک ارسال شده به برخی افراد با موضوع ابلاغ الکترونیک قضائیه جعلی است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان گفت اخیراً متنی با عنوان ابلاغ الکترونیکی قضایی به صورت پیامک به برخی افراد ارسال و […]

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری کرمان : پیامک ارسال شده به برخی افراد با موضوع ابلاغ الکترونیک قضائیه جعلی است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمان ، معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان گفت اخیراً متنی با عنوان ابلاغ الکترونیکی قضایی به صورت پیامک به برخی افراد ارسال و از آنها خواسته شده جهت مشاهده شکایت یا دادخواست جدید در سامانه ثنا به آدرس اینترنتی اعلام شده وارد و مبلغی را پرداخت کنند

اقای بخشی افزود این پیامک جعلی است و سرشماره آن از خارج کشور است و اگر فرد وارد لینک جعلی شود و مبلغ اعلام شده که بسیار هم ناچیز است پرداخت کند مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرد و حساب وی خالی میشود.
وی تاکید کرد قوه قضاییه هرگز برای مشاهده اوراق قضایی وجهی را دریافت نمی‌کند و فقط افرادی که در سامانه ثنا ثبت نام کرده‌اند می‌توانند اوراق خود را مشاهده کنند.
وی همچنین با بیان اینکه لینک دستگاه قضا adliran.ir است و هر گونه لینک دیگری غیر از این جعلی است گفت اگر فرد لینک آلوده را باز کند از شماره وی برای تمامی مخاطبان او نیز همین پیامک با همین مضمون ارسال و مخاطبین به دلیل اعتمادی که به صاحب شماره دارند آنها نیز فریب خورده و وارد لینک می شوند و این کار ردیابی فرد کلاهبردار را دچار مشکل می کند .
بخشی افزود افراد در صورت مشاهده چنین پیامکی از باز کردن لینک آلوده خودداری و فوراً به پلیس فتا یا دفاتر قضایی قوه قضاییه اطلاع دهند.
پیامک جعلی و کلاهبرداری از افراد

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? پیامک جعلی و کلاهبرداری از افراد