پویایی و زندگی دانشگاه‌ها در تعامل با صنایع

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان پویایی و زنده‌بودن دانشگاه‌ها را در تعامل با صنایع بیرونی قلمداد کرد. به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از کرمان، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و پارک علم و فناوری این استان به‌منظور تعامل بیشتر مراکز رشد و فناوری منعقد شد. علیرضا منظری‌توکلی رئیس دانشگاه […]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان پویایی و زنده‌بودن دانشگاه‌ها را در تعامل با صنایع بیرونی قلمداد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های فت فتو از کرمان، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و پارک علم و فناوری این استان به‌منظور تعامل بیشتر مراکز رشد و فناوری منعقد شد.

علیرضا منظری‌توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در این مراسم اظهار کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه در عصر جدید بسیار مهم بوده؛ چراکه پویا و زنده بودن دانشگاه‌ها در تعامل با صنایع بیرون از دانشگاه شکل می‌گیرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین نهادهایی که می‌تواند زمینه‌ همکاری صنعت و دانشگاه را فراهم و توسعه علم و دانش را رقم بزند، بی‌شک پارک‌ علم و فناوری است.

عضو هیئت علمی دانشکاه آزاد اسلامی با تأکید بر این موضوع که علم قدرت می‌آورد، مطرح کرد: ضرورت ایجاب می‌کند که برای پیشرفت کشور و تحقق آرمان‌های انقلاب بتوانیم علم را به ثروت تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برخلاف سایر دانشگاه‌ها برای پویایی خود توجه دوچندانی را به مقوله راه‌اندازی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و در مسئولیت‌های کلان این دانشگاه نیز از دانشمندان و استادان مطرح کشوری برای دستیابی به این هدف دعوت به همکاری شده است.

نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به سمت به دانشگاه تمدن‌ساز است

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان عنوان کرد: تمام تلاش مسئولان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که دانشگاه را به سطح قابل قبولی در تبدیل علم به ثروت تبدیل کنیم و در این راه همه امکانات مادی و معنوی را به‌کار می‌گیریم.

منظری‌توکلی اظهار کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری دانشگاه‌ها باید وارد حل مسائل اجتماعی شوند و همین رهنمود، رسالتی جدید برای دانشگاه آزاد اسلامی در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه ایجاد کرد.

وی با تأکید بر این موضوع که نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به سمت تبدیل شدن به دانشگاه تمدن‌ساز است، بیان کرد: آرمان‌های اصیل انقلاب و رسیدن به شاخص‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌تواند راهنمای خوبی در طی کردن این مسیر باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توجه به نیازهای جامعه و استفاده از ظرفیت‌های استان کرمان از مهم‌ترین فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان است که ازجمله می‌توان کشت‌بافت در رفسنجان و راه‌اندازی گلخانه هیدروپونیک در جیرفت را ذکر کرد.

پویایی و زندگی دانشگاه‌ها در تعامل با صنایع

مسئول پارک علم و فناوری استان کرمان هم ابراز کرد: بخش زیادی از اجرای فعالیت‌های مشترک میان دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و پارک علم و فناوری بر عهده این پارک است و در راستای نیل به اهداف مشترک از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.

محمدرضا سپهوند افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت‌های چشمگیری بوده که با سایر دانشگاه‌های استان بسیار متفاوت و دارای اهمیت ویژه است.

وی گفت: رویکرد فناورانه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و توجه ویژه وی به مباحث علمی فرصتی خاصی برای توسعه علمی و دانشگاهی استان مهیا کرده است.

سپهوند بیان کرد: مسیر دستیابی به تحقق علم و فناوری مسیری دشوار بوده و نیاز به فرهنگ‌سازی‌های خاصی است که در دانشگاه آزاد اسلامی قابلیت عملیاتی شدن دارد.

مسئول پارک علم و فناوری استان کرمان با تأکید بر این موضوع که جسارت استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ستودنی است، اظهار کرد: قابلیت‌های مادی و قانونی پارک علم و فناوری در اختیار ایده‌پردازان و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد تا بدون نگرانی به صنعتی شدن طرح‌های خود بپردازند.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/
پویایی و زندگی دانشگاه‌ها در تعامل با صنایع

منبع:آنـــا
? پویایی و زندگی دانشگاه‌ها در تعامل با صنایع