پورابراهیمی: بازنگری در نحوه مدیریت منابع حوزه سلامت لازم است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید در حوزه سلامت بازنگری در نحوه مدیریت منابع صورت گیرد. به گزارش فت فتو از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه بازدید از بیمارستان افضلی‌پور کرمان اظهار داشت: در حوزه ملی تمام تلاش بر تقویت اعتبارات حوزه بهداشت و درمان بود که سال گذشته اعتبارات ماندگار حوزه سلامت در مجلس […]


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید در حوزه سلامت بازنگری در نحوه مدیریت منابع صورت گیرد.

به گزارش فت فتو از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه بازدید از بیمارستان افضلی‌پور کرمان اظهار داشت: در حوزه ملی تمام تلاش بر تقویت اعتبارات حوزه بهداشت و درمان بود که سال گذشته اعتبارات ماندگار حوزه سلامت در مجلس از طریق قانون مالیات بر ارزش افزوده نهایی شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس نهایی و دو ماه قبل ابلاغ و بعد از آن به شورای نگهبان ابلاغ شد، افزود: تنها وزارتخانه‌ای که از منابع مالیات بر ارزش افزوده استفاده می‌کند وزارت بهداشت و درمان است.

پورابراهیمی با اشاره به آغاز به‌کار وزیر جدید بهداشت و تاکید بر اینکه باید در حوزه سلامت بازنگری در نحوه مدیریت منابع صورت بگیرد، افزود: با توجه به هزینه بسیار زیادی که به بخش سلامت اختصاص داده شده است اما به نظر می‌رسد آنطور که باید در بخش‌های مختلف تاثیرگذار نبوده است.

وی بیان کرد: با وزیر جدید بهداشت و درمان توافق کردیم در حوزه اقتصاد سلامت که اکنون در دنیا به عنوان یکی از مهمترین محورهای تصمیم‌گیری است مبنای عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد که البته در دولت‌های قبل نیز به آن اشاره شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید واکسن در ایران افزود: واکسیناسیون باید باهمت مسوولان هر چه سریعتر انجام شود و چهار تا پنج درصد جمعیت واکسینه شده در کرمان از میانگین کشوری بالاتر است.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق

پورابراهیمی: بازنگری در نحوه مدیریت منابع حوزه سلامت لازم است

منبع:فــارس
? پورابراهیمی: بازنگری در نحوه مدیریت منابع حوزه سلامت لازم است