پنج طرح مرتع داری جنوب کرمان به مجریان واگذار شد

جیرفت – فت فتو – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از واگذاری پنج طرح مرتعداری به مساحت هفت هزار و ۸۰۰ هکتار در این منطقه به مجریان خبر داد و گفت: این طرح ها در راستای سیاست های ابلاغی سال جاری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به مجریان واگذار شد. به گزارش […]

جیرفت – فت فتو – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از واگذاری پنج طرح مرتعداری به مساحت هفت هزار و ۸۰۰ هکتار در این منطقه به مجریان خبر داد و گفت: این طرح ها در راستای سیاست های ابلاغی سال جاری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به مجریان واگذار شد.

به گزارش فت فتو، علی احمدی عصر دوشنبه در آئین امضای قرارداد احاله مدیریت طرح‌ های مرتعداری در دفترخانه اسناد رسمی اظهار داشت: در اجرای طرح ۱۴٠٠*۱۴*۳ و در راستای حفاظت و صیانت و همچنین احیای مراتع این طرح ها در قالب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در دفترخانه رسمی به نماینده مرتعداران مراتع بندر دلفارد، کرمشک، جورکان و خوکستان جیرفت و نارنج میجان شهرستان کهنوج احاله شد.

وی با بیان اینکه جنوب کرمان پیشرو در تهیه و احاله طرح های مرتعداری در کشور است، یکی از اولویت‌های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور را مدیریت و حفاظت از مراتع دانست.

وی تهیه طرح مرتعداری برای احیا و اصلاح مراتع را از برنامه‌های این اداره کل برشمرد و افزود: تا زمانی که مشارکت جوامع محلی نباشد، مدیریت مراتع دچار مشکل می شود.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان گفت: تمام صاحبان پروانه چرای دام تا آذر ماه امسال فرصت دارند با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های تابعه نسبت به تهیه طرح مرتعداری و سپس احاله مدیریت اقدام کنند.

وی ادامه داد: صاحبان پروانه چرای دام در صورت مراجعه نکردن در موعد مقرر پروانه چرای آنها باطل می شود. 

وی تصریح کرد: مجریان طرح های مرتعداری از معافیت ۳٠ ساله هرگونه پرداخت عوارض سالیانه تمدید پروانه چرا برخوردار می شوند.

وی افزود: در صورت هرگونه احیا و توسعه و بهره برداری در سطح مراتع اولویت بهره برداری نیز با مجریان طرح های مرتعداری است.
پنج طرح مرتع داری جنوب کرمان به مجریان واگذار شد

منبع:ایرنـا
? پنج طرح مرتع داری جنوب کرمان به مجریان واگذار شد