پروژه فاضلاب زندان جیرفت در پیچ و خم تامین اعتبار ماند

گروه استان‌ها- پروژه فاضلاب زندان جیرفت در پیچ و خم تامین اعتبار مانده و مسئولان می‌گویند مشکل فاضلاب این زندان به شرط تامین اعتبار دو ماهه برطرف می‌شود. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، فاضلاب زندان جیرفت سال‌ها به رودخانه فصلی “ملنتی” سرازیر می‌شد و این مسئله باعث شده بود تا […]

گروه استان‌ها- پروژه فاضلاب زندان جیرفت در پیچ و خم تامین اعتبار مانده و مسئولان می‌گویند مشکل فاضلاب این زندان به شرط تامین اعتبار دو ماهه برطرف می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، فاضلاب زندان جیرفت سال‌ها به رودخانه فصلی “ملنتی” سرازیر می‌شد و این مسئله باعث شده بود تا علاوه بر مشکلات زیست محیطی، بوی نامطبوع آن برای مردم آزاردهنده باشد و با وجود گذشت سال‌ها از این مشکل و وعده و وعیدهای مسئولان هنوز این نارضایتی از سوی مردم جیرفت به ویژه کسانی که در آن حوالی ساکن هستند وجود دارد.

ابوذر عطاپور وزیری فرماندار شهرستان جیرفت یازدهم آذرماه امسال از اختصاص یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات این شهرستان و چیزی در حدود همین میزان اعتبار از سوی معاونت عمرانی استانداری کرمان برای رفع هر چه سریع‌تر این مشکل خبر داده و اظهار داشت: این اعتبار در اختیار اداره کل زندان‌های استان گذاشته شده تا با عقد قرارداد با یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه سیستم فاضلاب زندان جیرفت به‌روزرسانی و بهینه شود.

با این وجود سیدمجتبی حسینی مدیرکل زندان‌های استان کرمان از برگزاری مناقصه اجرای پروژه سیستم فاضلاب جیرفت، مشخص شدن پیمانکار و عقد قرارداد خبر داد و گفت: به محض اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و فرمانداری شهرستان جیرفت در ارتباط با تامین اعتبار این پروژه اقدام کرده و اعتبار آن تخصیص پیدا کند پیمانکار کار خود را آغاز می‌کند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان با اشاره به قراردادی که با پیمانکار بسته شده گفت: پیمانکار این پروژه موظف است ظرف دو ماه پکیج فاضلاب زندان جیرفت را نصب کند.

وی با اشاره به جلسه‌ای که با معاون امور عمرانی استاندار کرمان برگزار شده گفت: معاون استاندار کرمان قول مساعد داده که از محل منابعی که در اختیار دارند بخشی از این اعتبار مورد نیاز این پروژه را تامین کنند.

حسینی با بیان اینکه دغدغه فاضلاب زندان جیرفت برای مجموعه زندان‌های استان کرمان یک اولویت مهم و اساسی است و دادستان و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز پیگیر این موضوع هستند افزود: امیدواریم که با تامین اعتبار پروژه فاضلاب زندان جیرفت، این مشکل هر چه سریع‌تر حل شده و قبل از عید به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری انجام شده و نشستی که با استاندار کرمان، فرماندار شهرستان جیرفت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داشتیم مقرر شد اعتباری به این موضوع اختصاص داده شود گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد اعتبار از محلی که باید تخصیص پیدا نکند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان ادامه داد: با این وجود به دلیل مشکلات ایجاد شده از ابتدای سال لایروبی تعدادی چاه جذبی که در این مکان بوده آغاز شده و تعدادی چاه نیز به مجموعه اضافه شده است و در حال حاضر حدود ۱۲ چاه جذبی در این زندان داریم که فاضلاب زندان به این چاه‌ها هدایت شده و روزانه دو سرویس تخلیه فاضلاب انجام می‌شود.

مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز با اشاره به جلسه‌ای که در ارتباط با مشکل فاضلاب زندان جیرفت برگزار شده اظهار داشت: اداره کل زندان‌های استان کرمان موظف شد ظرف دو ماه از زمان برگزاری این جلسه پکیج تصفیه فاضلاب برای زندان بگذارد و اینکه نتوانسته تاکنون تامین اعتبار کرده یا نتوانسته کار را به درستی پیش ببرد، پاسخگو خود این اداره است.

وی با بیان اینکه ما در ارتباط با واحدهای صنعتی می‌توانیم واحد آلاینده را به دلیل تهدید علیه امنیت عمومی تعطیل کنیم اما در مورد زندان این امکان وجود ندارد گفت: نمی‌توان یک واحد خدماتی را تعطیل کنیم و ما در برابر یک دستگاهی قرار داریم که خود این دستگاه متولی است و باید این مشکل را برطرف کند.

مشکل فاضلاب زندان جیرفت همچنان پابرجا است
آیا وعده مسئولان برای اصلاح سیستم فاضلاب زندان جیرفت امسال محقق می‌شود؟
پروژه فاضلاب زندان “جیرفت” در مرحله انتخاب پیمانکار است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه ما دستگاه نظارتی بوده نه دستگاه اجرایی و در کنار مردم مطالبه‌گر رفع آلودگی هستیم بیان کرد: در ارتباط با یک واحد صنعتی آلاینده این امکان وجود دارد که با دستور مراجع قضایی این واحد را تعطیل کنیم اما در ارتباط با زندان باید خود مسئولان زندان پیگیر باشند.

وی با بیان اینکه اگر هم به مراجع قضایی معرفی شوند، چه کاری می‌توان در ارتباط با یک واحد خدماتی مانند زندان انجام داد افزود: باید خود مسئولان سلامت مردم را در اولویت قرار داده و نسبت به رفع آلودگی سریعاً اقدام کنند و اصل ۵۰ قانون اساسی هم به این مسئله اشاره دارد که حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی است.

انتهای پیام/۵۱۱/ح
پروژه فاضلاب زندان جیرفت در پیچ و خم تامین اعتبار ماند

منبع: تسنــیم
? پروژه فاضلاب زندان جیرفت در پیچ و خم تامین اعتبار ماند