پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنید

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان، با تاکید بر اینکه توان پرسنل اجرایی سازمان آرامستان‌ها تحلیل رفته، از مردم خواست در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا، پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا کمتر شاهد مرگ افراد باشیم. به گزارش کرمان‌آنلاین، روح‌الله خواجویی افزود: همکاران ما مدافعان خاموش جامعه در برابر کرونا هستند و از مردم […]

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان، با تاکید بر اینکه توان پرسنل اجرایی سازمان آرامستان‌ها تحلیل رفته، از مردم خواست در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا، پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا کمتر شاهد مرگ افراد باشیم.

به گزارش کرمان‌آنلاین، روح‌الله خواجویی افزود: همکاران ما مدافعان خاموش جامعه در برابر کرونا هستند و از مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹، به خود و خانواده‌هایشان، کادر درمان، نیروهای آرامستان و جامعه یاری رسانند.
وی ادامه داد: با توجه به گذشت ۱۹ ماه از شیوع بیماری کووید ۱۹، کادر درمان و پرسنل اجرایی سازمان آرامستان‌ها، خسته و کم‌توان شده‌اند.
مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان بیان کرد: در حال حاضر، نیروهای غسال سازمان شامل سه خانم و چهار آقا هستند که این تعداد با توجه به افزایش آمار فوتی‌های کرونا، جوابگو نیست.
خواجویی ادامه داد: کار برای سایر همکاران ما هم که متوفیان ناشی از کرونا را بایستی طبق پروتکل‌ها در دو متری عمق زمین به خاک بسپارند، دشوار شده و آنها نیز خسته شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: گاهی مرحله‌ی دفن اموات به‌خاطر سختی خاک، ساعت‌ها زمان می‌برد و به دلیل افزایش تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا، همکاران ما در بخش اجرایی تا ساعت پایانی بعدازظهر درگیر دفن اموات می‌شوند.
مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان ادامه داد: از مردم تقاضا داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در ارتقای سلامت جامعه و کاهش فشار بر اقشار یادشده قدم بردارند.
خواجویی در ادامه با بیان اینکه فوت‌شدگان ناشی از کرونا نیز در آرامستان‌ “بهشت کریمان” دفن می‌شوند و قطعه‌ی جداگانه‌ای برای دفن آنها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تفاوت دفن فوت‌شدگان ناشی از کرونا با بقیه فوت‌شدگان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عمق دفن آنهاست.
وی افزود: این افراد در طبقه پایین قبور دفن می‌شوند چراکه طبق پروتکل‌های مصوب باید عمق محل دفن آنها دو متر باشد.
پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنید

منبع:یـزدان کـرمان
? پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنید