پروازهای حج تمتع آغاز شد/ بازگشت زائران ۷ مرداد

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز پروازهای اعزام زائران حج تمتع خبر داد و گفت: اولین پرواز رفت ۲۲ خرداد ماه و آخرین پرواز بازگشت ۷ مرداد خواهد بود. به گزارش فت فتو، سید صادق حسینی صبح امروز در حاشیه مراسم بدرقه نخستین کاروان حج تمتع ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه پرواز […]

رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز پروازهای اعزام زائران حج تمتع خبر داد و گفت: اولین پرواز رفت ۲۲ خرداد ماه و آخرین پرواز بازگشت ۷ مرداد خواهد بود.

به گزارش فت فتو، سید صادق حسینی صبح امروز در حاشیه مراسم بدرقه نخستین کاروان حج تمتع ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه پرواز زائران تا روز سیزدهم تیر ماه ادامه می‌یابد و بخشی از پروازها به فرودگاه مدینه و بخش دیگر پروازها به فرودگاه جده است که در اصل برخی از زائران مدینه قبل و برخی دیگر مدینه بعد هستند.

وی افزود: امروز یک هزار و ۳۰۰ نفر از زائران کشورمان از فرودگاه‌های حضرت امام (ره) تهران، کرمان و تبریز عازم مدینه منوره می‌شوند و از روز ۲۵ خرداد ماه نیز بخشی از پروازها به فرودگاه جده نیز انجام می‌گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ظرفیت کاروان‌ها متفاوت است گفت: در مجموع ۲۹۸ کاروان از ۱۷ ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی می‌شوند.

حسینی با بیان اینکه متوسط حضور زائران ۲۸ روز است، گفت: آخرین پرواز زائران ۷ مرداد ماه مصادف با آخرین روز ماه ذی الحجه است و تمهیداتی اندیشیده شده تا در ایام محرم هیچ زائری در عربستان نباشد.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان تاکید کرد: تمام تلاش خود را برای حجی عزتمندانه، همراه با عزت، کرامت، امنیت و سلامت مدنظر قرار داده ایم و دست اندرکاران با تلاش شبانه روزی همه امکانات لازم را فراهم آورده اند.

کد خبر ۵۵۱۲۰۹۹


مهناز قربانی مقانکی
پروازهای حج تمتع آغاز شد/ بازگشت زائران ۷ مرداد

منبع: مــهر
?پروازهای حج تمتع آغاز شد/ بازگشت زائران ۷ مرداد : اخبار استان کرمان – اجتماعی