پرداخت ۹۰درصد هزینه بستری بیماران با بیمه سلامت

مدیرعامل بیمه سلامت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیمه سلامت ۵هزار میلیارد تومان برای بیماران کرونا هزینه کرده است. به گزارش فت فتو، مدیرعامل بیمه سلامت ایران در ادامه سفر خود به کرمان عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: بیمه سلامت 90درصد هزینه‌های بستری و 70درصد هزینه‌ها سرپایی برای بیماران کرونا را پرداخت می‌کند و […]

مدیرعامل بیمه سلامت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیمه سلامت ۵هزار میلیارد تومان برای بیماران کرونا هزینه کرده است.

به گزارش فت فتو، مدیرعامل بیمه سلامت ایران در ادامه سفر خود به کرمان عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: بیمه سلامت 90درصد هزینه‌های بستری و 70درصد هزینه‌ها سرپایی برای بیماران کرونا را پرداخت می‌کند و تا کنون بیش از 5هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

محمدمهدی ناصحی افزود: نسخه نویسی الکترونیکی در کشور از دو سال پیش بطور جدی آغاز شده وبا آغاز این طرح از کرمان  این استان با پوشش ۹۸درصدی رتبه برتر کشوری را دارد.

وی ادامه داد: پرداخت مطالبات مرداد دانشگاههای علوم پزشکی استان کرمان طی هفته آینده تکمیل می‌شود.

ناصحی ادامه داد: از آنجایی که حاشیه‌نشینان در بیشتر شهرها مغفول مانده‌اند و در زمینه‌های خدماتی و سلامت توجه کمی به آنها شده است، رسیدگی به این قشر در استان کرمان آغاز شده و بیمه رایگان این افراد را در دستور کار قرار گرفته تا این قشر محروم شناسایی  و امنیت درمانی برای آنها ایجاد شود.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت در بخش نازایی نیز هزینه‌های زوج‌های نابارور برای مراحل آزمایشگاهی، تشخیصی و درمانی را تا سقف 50میلیون تومان طی سه نوبت پوشش می‌دهد.

ناصحی با اشاره به اینکه 90درصد پرداخت‌ها به نسخ الکترونیک است گفت: ماهانه 480میلیارد تومان در کشور نسخه الکترونیک پرداخت می‌شود و این در حالی‌ست که 65درصد میانگین کشوری در پوشش نسخه الکترونیک را داریم و کرمان پوشش بالای 98درصدی و تهران پوشش 33درصدی دارد.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران از پوشش بیمه‌ای اتباع خارجی توسط بیمه سلامت خبر داد و تصریح کرد: 130هزار اتباع خارجی زیرپوشش بیمه سلامت هستند و تا یک میلیون نفر هم ظرفیت پوشش داریم.

وی در ادامه افزود: نسخه‌نویسی الکترونیک را به عنوان سازمان پیشرو آغاز کردیم و روند پیشرفت ما بهتر از دیگر سازمان‌های بیمه‌گر است و به‌تدریج استفاده دفترچه را کمتر کرده‌ایم و حذف دفترچه از ابتدای دی‌ماه یک قانون است اما ممکن است بر اساس شرایط زمان بیشتری در نظر بگیریم، اما با اقدامات مطلوبی که بیمه سلامت استان انجام داده است در کرمان، مشکلی در این زمینه نداریم.
پرداخت ۹۰درصد هزینه بستری بیماران با بیمه سلامت

منبع:صـداوسیـما مرکز کرمان
? پرداخت ۹۰درصد هزینه بستری بیماران با بیمه سلامت