پاندمی کرونا فروش نوشت افزار در کرمان را به ۵ درصد رساند/ توزیع کتب درسی، فرصت سالانه ای که از صنف کتاب فروشان گرفته شد

علی صداقت نیا گفت: متأسفانه دو سال است که فصل مهر با بی مهری برای همکاران ما شروع می شود و همه گیری کرونا و آموزش های مجازی، عملا تقاضای نوشت افزار را پایین آورده و فروش همکاران ما را به پنج درصد رسانده است. به گزارش فت فتو؛ علی صداقت نیا در گفتگو با […]

علی صداقت نیا گفت: متأسفانه دو سال است که فصل مهر با بی مهری برای همکاران ما شروع می شود و همه گیری کرونا و آموزش های مجازی، عملا تقاضای نوشت افزار را پایین آورده و فروش همکاران ما را به پنج درصد رسانده است.

به گزارش فت فتو؛ علی صداقت نیا در گفتگو با راه آرمان؛ گفت: هر ساله دانش آموزان برای تهیه اقلام تحصیلی خود به همکاران ما مراجعه می کردند که متأسفانه دو سال است که فصل مهر با بی مهری برای همکاران ما شروع می شود و همه گیری کرونا و آموزش های مجازی، عملا تقاضای نوشت افزار را پایین آورده و  فروش همکاران ما را به پنج درصد رسانده است.


رئیس اتحادیه صنف کتاب و لوازم‌ التحریر کرمان ادامه داد: تسهیلاتی که دولت در نظر گرفته بود، جوابگوی هزینه ها و چک های برگشتی همکاران نیست که این مشکل در سراسر کشور و به طبع در کرمان وجود دارد.


وی بیان کرد: یکی از اقلامی که همکاران ما توزیع می کردند، کتاب دانش آموزی بود که این امر نیز دو سال است که با تشخیص ستاد ملی کرونا و وزارت آموزش و پرورش، به آموزش و پرورش واگذار شده است که کار توزیع کتب درسی را انجام می دهند و اندک درآمدی که توزیع کتاب برای همکاران کتاب فروش ما داشت از دست آنها خارج شده است و در این راستا مکاتبات زیادی با مسئولان مربوطه انجام داده ایم اما راه به جایی نبرده ایم.


صداقت نیا افزود: متولیان فرهنگ و کسانی که باید در مدارس و مراکز آموزشی علم و دانش را توسعه دهند، بنا به دستور و تشخیص داده شده کار بازاری و خدمات را انجام می دهند و از حرفه خود فاصله گرفته اند و اخیرا نیز دستگاه منگنه و دیگر وسائل جانبی را در مراکز خود به فروش می رسانند و این در حالی است که حداقل می توانند این کار را برای صنف ما بگذارند تا همکاران ما بتوانند امرار معاش کنند.


رئیس اتحادیه صنف کتاب و لوازم‌التحریر کرمان تصریح کرد: با شرایط پیش آمده، افرادی که پروانه کسب دارند، به صورت مکرر مراجعه می کنند تا پروانه کسب خود را باطل کنند؛ چرا که در کنار وضعیت به وجود آمده باید مالیات و عوارض های جانبی را نیز پرداخت کنند و این مسئله خود مصیبت بزرگی است که در آینده بی انگیزگی به وجود می آورد و ضربه بزرگی را به بخش فرهنگی جامعه وارد می کند.


وی تصریح کرد: توزیع کتب درسی به آموزش و پرورش داده شده اما پاسخ روشن و مشخصی به کتاب فروشان داده نشده که به چه دلیل این کار صورت گرفته است؛ همکاران ما نیم قرن است که توزیع کتب درسی را به بهترین شیوه انجام می دهند و هیچ زمان شکایت و مشکلی را نداشته ایم.


صداقت نیا با تأکید بر اینکه صنف کتاب فروشان نهایت دقت و همراهی را با بخش فرهنگی جامعه، وزارت آموزش و پرورش و دانش آموزان داشته اند، عنوان کرد: معتقدم به دلیل آنکه انحصار چاپ کتاب درسی در کشور در وزارت آموزش و پرورش است، از این مسئله استفاده شده و همکاران ما را از توزیع کتب درسی محروم کرده اند.


رئیس اتحادیه صنف کتاب و لوازم‌ التحریر کرمان با بیان اینکه مکاتبات زیادی با وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان و مسئولان انجام شده؛ اما هیچ کدام پاسخ مثبتی در این زمینه نداده اند، ابراز کرد: سودی برای دولت در این زمینه ایجاد نمی شود و تنها عده ای را از کسب و کار محروم کرده اند.


وی افزود: با توجه به اینکه تزریق واکسن برای دانش آموزان و معلمان در حال انجام است و کارهای اساسی در این زمینه کنترل کرونا در حال پیگیری است؛ امیدواریم فروش کتب درسی به کتاب فروشی ها باز گردد تا این امر موجب رونق کسب و کار آنان شود.


صداقت نیا خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیران مدراس و سایر مسئولان این مهم را در نظر بگیرند که کارهای جانبی مانند منگنه، فروش لوازم التحریر به صورت دستوری و اجبار در مدارس انجام نشود و این کار را به همکاران ما بسپارند چرا که در غیر این صورت باید فاتحه خدمات دهندگان علم و دانش را خواند.انتهای پیام/
پاندمی کرونا فروش نوشت افزار در کرمان را به ۵ درصد رساند/ توزیع کتب درسی، فرصت سالانه ای که از صنف کتاب فروشان گرفته شد

منبع:دانــا
? پاندمی کرونا فروش نوشت افزار در کرمان را به ۵ درصد رساند/ توزیع کتب درسی، فرصت سالانه ای که از صنف کتاب فروشان گرفته شد