پاداش کاهش مصرف برق برای ۸ میلیون مشترک

فردای کرمان – گروه اقتصاد: سخنگوی صنعت برق با بیان این‌که آمار خرداد امسال،نشان می‌دهد که با همراهی مشترکان بخش خانگی،۲۰ درصد بیش از الگو و ۸۰ درصد کمتر از آن مصرف داشته‌اند،گفت:«با توجه به کاهش بی‌سابقۀ مصرف برق در خرداد،۷.۵ تا ۸ میلیون مشترک مشمول پاداش مدیریت مصرف می‌شوند». مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان این‌که […]

فردای کرمان – گروه اقتصاد: سخنگوی صنعت برق با بیان این‌که آمار خرداد امسال،نشان می‌دهد که با همراهی مشترکان بخش خانگی،۲۰ درصد بیش از الگو و ۸۰ درصد کمتر از آن مصرف داشته‌اند،گفت:«با توجه به کاهش بی‌سابقۀ مصرف برق در خرداد،۷.۵ تا ۸ میلیون مشترک مشمول پاداش مدیریت مصرف می‌شوند».

مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان این‌که از زمان اجرای مصوبۀ الزامی شدن کاهش مصرف برق ادارات،۳۵۰ مگاوات تولید از طریق مولدهای اضطراری در ساعات اوج مصرف،صرفه‌جویی داشتیم،افزود:«تمامی دستگاه‌های بزرگ دولتی مجهز به کنتور هوشمند هستند. دستگاه‌های سرمایشی ادارات که مصرفشان بالاست را از راه دور قطع می‌کنیم و تاکنون،از طریق استفاده از اینترنت اشیاء،حدود ۲۰ مگاوات صرفه‌جویی داشتیم».

به گزارش فردای کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سراسری،وی اول تیرماه با اشاره به آخرین آمار مصرف برق در کشور،بیان کرد:«اوج مصرف برق،۶۴ هزار مگاوات است که نسبت به پارسال،۴.۷ درصد رشد را نشان می‌دهد».

سخنگوی صنعت برق بیان کرد:«براساس مصوبۀ هیات وزیران،برای مشترکان پرمصرف،تعرفۀ یارانه‌ای محاسبه نمی‌شود. دولت در حوزۀ مصرف،کار را از خود شروع کرد. از زمان اجرای مصوبۀ الزامی شدن کاهش مصرف برق ادارات،۳۵۰ مگاوات تولید از طریق مولدهای اضطراری در ساعات اوج مصرف،صرفه‌جویی داشتیم».

وی یادآور شد:«برای دستگاه‌های اجرایی،هزار مگاوات و در مجموع بخش خانگی و دستگاه‌های اجرایی،تا ۴ هزار مگاوات صرفه‌جویی پیش‌بینی کردیم».

رجبی‌مشهدی در ادامه با اشاره به نصب کنتور‌های هوشمند برق،گفت:«تمامی دستگاه‌های بزرگ دولتی مجهز به کنتور هوشمند هستند. دستگاه‌های سرمایشی ادارات که مصرفشان بالاست را از راه دور قطع می‌کنیم و تاکنون،از طریق استفاده از اینترنت اشیاء،حدود ۲۰ مگاوات صرفه‌جویی داشتیم».

وی افزود:«در برنامه‌ریزی وزارت نیرو،اولویت با مشترکان بزرگ است که به کنتور‌های هوشمند مجهز شوند که تاکنون بیش از یک میلیون دستگاه نصب شده است،همچنین ۶۵۰ هزار مشترک پرمصرف خانگی را مجهز به کنتور‌های هوشمند خواهیم کرد تا امکان رصد مصرف برق را داشته باشیم».

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد:«چنانچه مشترکان پرمصرف در ساعات اوج مصرف یعنی از ساعت ۱۳ تا ۱۷ دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند،از راه دور کنترل و برق آن‌ها را قطع خواهیم‌ کرد. اگر مشترکان پرمصرف هشدار‌ها را جدی نگیرند،با قبض‌های سنگینی در ماه‌های آینده روبهرو می‌شوند». /پ
پاداش کاهش مصرف برق برای ۸ میلیون مشترک

منبع:خبر کرمان
?

پاداش کاهش مصرف برق برای ۸ میلیون مشترک

:اخبار استان کرمان – اقتصادی