وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا می‌کند

فت فتو/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس مسئله ای را غیر از معیشت، توسعه پایدار و حل مشکلات مردم استان واجب تر ندانست و اظهار کرد: متاسفانه بعضی ها در استان کرمان دنبال مطالبات سیاسی هستند ولی برای ما موضوع مردم و حل مشکلات معیشتی، اشتغال و … مهمتر است. “محمدرضا پورابراهیمی” صبح […]

فت فتو/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس مسئله ای را غیر از معیشت، توسعه پایدار و حل مشکلات مردم استان واجب تر ندانست و اظهار کرد: متاسفانه بعضی ها در استان کرمان دنبال مطالبات سیاسی هستند ولی برای ما موضوع مردم و حل مشکلات معیشتی، اشتغال و … مهمتر است.

“محمدرضا پورابراهیمی” صبح امروز ۲۵ شهریورماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با اشاره به وضعیت موجود بنگاه های کوچک و متوسط استان کرمان گفت: حدود ۴۰ درصد واحدهایی که مجوز بهره برداری دارند نیمه فعال، ۲۵ درصد آنها تعطیل و حدود ۳۵ درصد بنگاه های تولیدی استان فعال هستند.

وی تاکید کرد: باید اول وضعیت بنگاه های تعطیل و بعد نیمه تعطیل را تعیین تکلیف کنیم زیرا حجم عظیمی از سوله ها و امکانات ما در شهرک های صنعتی و بیرون از آنها رها شده که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قدمت تعطیلی برخی از بنگاه ها بیش از ۱۰ تا ۲۰ سال است لذا باید برنامه ریزی استان در راستای فعال کردن بنگاه های نیمه فعال، تعیین تکلیف واحدهای تعطیل و کمک به بنگاه های فعال باشد.

وی بیان کرد: در استان کرمان با توجه به اینکه شرکت های بزرگ در حال توسعه هستند نیازهای زیادی دارند که باید از این فرصت برای فعال کردن بنگاه های کوچک و متوسط استفاده کرد. لذا شرکت های صنعتی بزرگ استان مکلف هستند تا فهرست کالاها و خدمات موردنیازشان را اعلام کنند.

پورابراهیمی بر لزوم فعال سازی بخش خدمات تاکید کرد و افزود: پیش بینی ما بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: لازم است برگزاری دوره های تخصصی و آموزش به کسب و کارهای جدید در دستور کار اتاق بازرگانی قرار گیرد.

وی با انتقاد از عدم تحقق کامل گردش منابع مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی در استان، در ادامه به فواید بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: بازار سرمایه حتی می تواند پروژه ها را تامین مالی کند.

وی اعلام کرد: امسال پنج واحد درصد نرخ مالیات عملکرد واحدهای اقتصادی کاهش یافته است.

پورابراهیمی مسئله ای غیر از معیشت، توسعه پایدار و حل مشکلات مردم استان کرمان را واجب تر ندانست و اظهار کرد: متاسفانه بعضی ها در استان کرمان دنبال مطالبات سیاسی هستند ولی برای ما موضوع مردم و حل مشکلات معیشتی، اشتغال و … مهمتر است.

انتهای پیام
وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا می‌کند

منبع:ایـسنا
? وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا می‌کند