وضعیت اسفبار پایانه مسافربری کرمان ۸ سال پس از افتتاح/ مسئولان رسیدگی کنند

گروه استان‌ها- پایانه مسافربری آدینه کرمان این روزها وضعیت تلخ و اسفباری دارد؛ پایانه‌ای که گفته می‌شد مدرن‌ترین پایانه مسافربری جنوب‌ شرق کشور است. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان ، مردم شهر کرمان هنوز وضعیت پایانه مسافربری قدیم کرمان با آن وضعیت اسفبار، خجالت آور، بی در و پیکر و […]

گروه استان‌ها- پایانه مسافربری آدینه کرمان این روزها وضعیت تلخ و اسفباری دارد؛ پایانه‌ای که گفته می‌شد مدرن‌ترین پایانه مسافربری جنوب‌ شرق کشور است.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان ، مردم شهر کرمان هنوز وضعیت پایانه مسافربری قدیم کرمان با آن وضعیت اسفبار، خجالت آور، بی در و پیکر و منظره نازیبا را فراموش نکردند؛ چرا که ساختمان قدیمی آن هنوز وجود دارد و به صورت محدود به مردم شهر کرمان خدمترسانی می‌کند.

همین وضعیت اسفبار بود که باعث شد لزوم احداث پایانه مسافربری جدید در کرمان قوت بگیرد و تا اینکه کلنگ احداث پایانه مسافربری آدینه شهر کرمان سال ۸۶ به زمین بخورد و پس از طی یک پروسه نسبتاً طولانی و کش و قوس‌های فراوان سوم خردادماه ۹۲ با حضور مسئولان افتتاح شد.

در ایام شیرین افتتاح این مجموعه از آن به عنوان مدرن‌ترین پایانه مسافربری جنوب‌ شرق کشور یاد می‌شد؛ پایانه‌ای با هشت برج نوری، آبنمای لیزری، تلویزیون شهری و سه دستگاه آسانسور و مردم کرمان در آن روزها دلخوش بودند به وعد‌ه‌های مسئولان و اینکه با افتتاح پایانه مسافربری آدینه، شهر کرمان از نعمت پایانه‌ای مناسب و در خور بهره‌مند شده است.

عمر شادی مردم کرمان طولانی نبود و مشکلات این پایانه تقریباً همزمان با افتتاح آن آغاز شد و تقریباً هیچ زمانی انتظارات مردم کرمان را برآورده نکرد.

پایانه مسافربری، پیشانی شهر کرمان است و معضلات و مشکلات این مکان، خدمت رسانی نامطلوب، وضعیت بهداشتی نامناسب و هزاران مشکل دیگر این پایانه به عنوان پایانه مسافربری مرکز بزرگ‌ترین استان کشور به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

مسافران و رانندگان از وضعیت نامطلوب این پایانه گلایه‌های زیادی داشته و آن را به هیچ عنوان در خور شان کرمان نمی‌دانند؛ وضعیت بهداشتی نامطلوب، روشنایی کم، سرویس‌های بهداشتی نامناسب، پله برقی خاموش و طنابی که بجای بالابر در ورودی پایانه ترددها را کنترل می‌کند.

یکی از مسافران با بیان اینکه این پایانه هیچ امکانات رفاهی ندارد گفت: وضعیت بهداشتی پایانه کرمان اسفبار است و سرویس‌های بهداشتی آن در وضعیت نامطلوبی هستند.

وی با بیان اینکه این پایانه به هیچ عنوان در حد انتظارات نیست افزود: پایانه مسافربری کرمان به هیچ عنوان قابل مقایسه با پایانه‌های مسافربری دیگر استان‌ها نیست.

یکی دیگر از مسافران با بیان اینکه پله برقی این پایانه همیشه خاموش است ادامه داد: این پایانه حتی یک سرویس بهداشتی مناسب ندارد و وضعیت بهداشتی فضای عمومی آن نامطلوب است.

یکی از رانندگان نیز با بیان اینکه این پایانه، فقط اسمش پایانه است و هیچ امکانات رفاهی ندارد افزود: اگر بخواهیم از خوابگاه این مجموعه استفاده کنیم نه بهداشت مناسبی دارد، نه کولر، نه حمام و نه …

وی با اشاره به اینکه وضعیت سرویس‌های بهداشتی خود مجموعه نیز مناسب نیست افزود: نه تهویه مناسبی دارد و نه مایع صابون؛ حتی شیرآلات و درب‌ها آن هم خراب است.

یکی دیگر از رانندگان نیز با بیان اینکه پارکینگ پایانه، نگهبان ندارد و اگر اتفاقی بیفتد کسی جوابگو نیست گفت: برای بازبینی دوربین‌های پایانه هم اگر مراجعه کردیم مشکل داشتند.

وی با اشاره به اینکه ورودی پایانه هم وضعیت مناسبی ندارد ادامه داد: تردد خودروها بجای بالابر با یک طناب کنترل می‌شود.

نیروی کافی در اختیار نداریم

مجید مشرفی مدیر پایانه مسافربری شهرداری کرمان با بیان اینکه پایانه مسافربری شهر کرمان در یک طرح مشارکتی احداث شده است اظهار داشت: پس از راه‌اندازی این پایانه ۳۰ درصد سهم آن متعلق به شهرداری و ۷۰ درصد آن در دست بخش خصوصی است که توسط هیئت مدیره داخلی اداره می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به انتظاراتی که از شهرداری کرمان در حوزه خدماتی بود، شهرداری تمام قد پای کار ایستاده و تلاش کرده تا انجام وظیفه کرده و خدمات لازم را ارائه کند افزود: این پایانه در همه مواقع نه و در ایام پیک سفرها چون ایام پایانی شهریورماه که هم اکنون در آن قرار داریم، به واسطه حجم بالای کارگران فصلی با مشکلاتی مواجه می‌شود.

مدیر پایانه مسافربری شهرداری کرمان با بیان اینکه به یکباره تعداد زیادی مسافر وارد مجموعه می‌شود که متأسفانه برخی از آنها حتی ماسک هم نزده و رعایت پروتکل‌ها را انجام نمی‌دهند گفت: تذکرات لازم هم داده می‌شود اما توجهی به تذکرات نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه پایانه چون دائما محل حال رفت و آمد هست به همین دلیل تعداد نیروی بیشتری برای تنظیف به این مکان اختصاص داده شده افزود: با این وجود در ساعات خاصی که ازدهام جمعیت بیشتر است باز هم نیروهای ما پاسخگو نیست.

مشرفی با بیان اینکه گندزدایی مرتبی که در مجموعه انجام شد و استفاده مرتب از موادی چون وایتکس باعث شد که همه روکش استیل صندلی‌های پایانه خورده شود گفت: همه این صندلی‌ها به سازمان خدمات شهرداری انتقال داده شده و پس بازسازی به تازگی مجدداٌ نصب شدند.

وی با اشاره به اینکه روی محوطه پایانه ۸۰ چشمه سرویس بهدشتی وجود داشت که در سال‌های گشته مستهلک شده بودند و شهرداری منطقه۳ نسبت به تعمیر آن اقدام کرده است افزود: در مقطعی که سرویس‌های بیرون در حال تعمیر بود، تعدادی سرویس بهداشتی که در داخل مجموعه و در ساختمان مرکزی قرار داشت برای استفاده مردم راه‌اندازی شدند.

مدیر پایانه مسافربری شهرداری کرمان با بیان اینکه ساخت تعدادی سرویس بهداشتی جدید نیز در حال انجام است گفت: این سرویس‌های در حال ساخت تا پایان سال و یا اوایل سال آینده آماده می‌شوند و تعمیر سرویس‌های بیرون محوطه نیز انجام شده و به زودی راه‌اندازی می‌شوند.

کرمان| شهرداری سهم چندانی در مدیریت پایانه مسافربری کرمان ندارد
کرمان| پایانه مسافربری کرمان وضعیت مطلوبی ندارد

وی با اشاره به اینکه با توافقی که با شرکت توزیع نیروی برق انجام شده، تمام برج‌های نوری پایانه با لامپ‌های فوق کم مصرف جایگزین شدند افزود: چهار دستگاه بالابر برای کنترل تردد ورودی پایانه گذاشته شده اما به دلیل تردد بالا هر کدام چند ماهی بیشتر کار نکرده و پس از آن خراب شدند.

انتهای پیام/۵۱۱/ی
وضعیت اسفبار پایانه مسافربری کرمان ۸ سال پس از افتتاح/ مسئولان رسیدگی کنند

منبع:تسنــیم
? وضعیت اسفبار پایانه مسافربری کرمان ۸ سال پس از افتتاح/ مسئولان رسیدگی کنند