وزیر ارتباطات: تا دو ‌هفته آینده ماهواره‌بر جدیدی را تست خواهیم کرد/ تولید بومی ‌ماهواره خیام ‌”۲، ۳ و ۴”

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در دو سه هفته آینده ماهواره بر جدیدی را تست می‌کنیم که می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم را در مدار قرار دهد، گفت: تا پایان دولت به ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلوگرم خواهیم رسید. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، عیسی زارع‌ پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر […]

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در دو سه هفته آینده ماهواره بر جدیدی را تست می‌کنیم که می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم را در مدار قرار دهد، گفت: تا پایان دولت به ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلوگرم خواهیم رسید.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، عیسی زارع‌ پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان راور با بیان اینکه در این دولت در حوزه فضایی اتفاقات خوبی در کشور افتاده است، اظهار داشت: در ابتدای راه هستیم و هنوز تا ۵۰۰ کیلومتری می‌توانیم ماهواره زیر ۵۰ کیلوگرم را در مدار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در دو سه هفته آینده ماهواره بر جدیدی را تست می‌کنیم که می‌تواند ۱۰۰ کیلوگرم را در مدار قرار دهد، گفت: تا پایان دولت به ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلوگرم خواهیم رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری‌های بین‌المللی و پرتاب ماهواره خیام گفت: اینکه توانستیم در کنار متخصصان اول دنیا قرار بگیریم مایه مباهات است و توافق کردیم خیام دو، سه و چهار را داخل کشور تولید کنیم.

وی با بیان اینکه چرخه فضایی ایران قابل تحسین است، خاطرنشان کرد: در سفر اخیر که به روسیه داشتم، محصولات سخت افزاری تولید جمهوری اسلامی ایران مورد اقبال شرکت‌های روسی قرار گرفت و این مایه افتخار است.

زارع پور با اشاره به اینکه کارهای بزرگی در دولت انجام شده که از جمله آن می توان به تراز تجاری مثبت، افزایش سرمایه‌گذاری خارجی، سفرهای عزتمندانه ریاست جمهوری و آورده‌های آن برای کشور، تجارت خارجی و … اشاره کرد، گفت: بیش از ۲ هزار روستا در کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم.

سفر استانی دولت به کرمان| قول مهم رئیس جمهور به مردم بم/‌‌ حضور ‌در جمع مردم روستای کروچان در طوفان شن + فیلم
رئیس جمهور: اجازه نمی‌دهم دولت را به حاشیه بکشانند/ برخی‌ها سفرهای استانی را ” ملامت” و “زخم زبان” زدند + فیلم
کرمان آخرین مقصد ‌دور نخست سفرهای استانی دولت/ رئیسی: اصلاح شیوه تخصیص یارانه کالاهای اساسی ادامه دارد/ در گام بعدی فاصله ارز آزاد و نیمایی حذف می‌شود

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴ هزار و ۵۰۰ روستا در کشور هیچ نوع ارتباطی ندارند، افزود: میانگین روستاهای متصل در استان کرمان کمتر از میانگین کشوری و در حدود ۶۰ درصد است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه این عدد در شهرستان راور ۳۰ درصد است، بیان کرد: قول می‌دهم تا پایان سال میانگین روستاهای متصل در شهرستان راور را حداقل به ۹۰ درصد برسانیم.

وی با اشاره به اینکه با اجرای پروژه بزرگ فیبر نوری منازل سرعت اینترنت و شبکه در طول سه سال آینده را چند ده برابر خواهد شد گفت: پنجره ملی خدمات در ماه آینده توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد که با افتتاح این پنجره خدمات دولتی از طریق یک آدرس اینترنتی با یکبار احراز هویت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۵۱۱/
وزیر ارتباطات: تا دو ‌هفته آینده ماهواره‌بر جدیدی را تست خواهیم کرد/ تولید بومی ‌ماهواره خیام ‌”۲، ۳ و ۴”

منبع: تسنــیم
? وزیر ارتباطات: تا دو ‌هفته آینده ماهواره‌بر جدیدی را تست خواهیم کرد/ تولید بومی ‌ماهواره خیام ‌”۲، ۳ و ۴”