ورود سامانه بارشی به کرمان

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای روز‌های پایانی هفته بارش برف و باران در استان پیش بینی می‌شود. به گزارش فت فتو از کرمان،مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان، با اشاره به این که هم اکنون آسمان استان صاف تا کمی ابری است گفت: برای امروز تا چهارشنبه […]

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای روز‌های پایانی هفته بارش برف و باران در استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش فت فتو از کرمان،مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان، با اشاره به این که هم اکنون آسمان استان صاف تا کمی ابری است گفت: برای امروز تا چهارشنبه وزش باد و پایداری هوای سرد و در روز‌های پایانی هفته بارش برف وباران در سطح استان پیش بینی می‌شود.

او افزود: با توجه به روند کاهش دما خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در شهرستان‌های جنوبی دور از انتظار نیست.

سلاجقه با اعلام اینکه گلخانه داران، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و انبار داران مراقب تنظیم گرمایشی سالن‌ها باشند بیان کرد:گلخانه‌های که سیستم گرمایشی ندارند تا طلوع آفتاب یک ساعت یکبار با آب چاه محصولات خود را آبیاری کنند.

او گفت: کشاورزان با تامین سوخت از سرمازدگی محصولات خود جلوگیری کنند.

سلاجقه با بیان اینکه آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب وسیل به خصوص در مناطق جنوبی دور از انتظار نیست افزود:در مناطق کوهستانی بارش برف باعث لغزندگی جاده‌ها می‌شود و رانندگان زنجیر چرخ با خود داشته باشند.

او گفت:این بارش تا روز دوشنبه هفته آینده در استان ادامه دارد.

سلاجقه بیان کرد: شهرستان منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین منطقه استان بود وصبح امروز لاله زار با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد و گفت: امروز کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۱۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

انتهای پیام/ی
ورود سامانه بارشی به کرمان

منبع: باشــگاه خبرنگاران
? ورود سامانه بارشی به کرمان